Ezoterika

Kép
Karsay   2018.08.13. 05:44  Hozzászólás

Gondolkodás módok és tudatállapot változás.

Mostani írásomban a Gondolkodás módok és tudatállapot változásról fogok írni egy egyszerű magyarázattal. Az alapötletet könyvolvasás közben kaptam.
Most olvasom Edgar Cayce Jövendölései a XXI. századra. c könyvét, ebben jövendölések, tanítások, és magyarázatok vannak, többek közt a jövő nemzedékének, és a XXI. században élő embereknek.
A Belső átalakulás megértésének modellje . c részénél tartok.
Gyakorlatilag nagyon jól tudjuk, hogy nagy változás előtt állunk, és itt főleg az egyéni fejlődésre, változásra gondolok. sajnos néha falakba ütközünk, egy kedves 42 éves ismerőmmel beszélgettem pár dologról, hogy neki se ártana időnként változtatni pár szokásán, mire azt a választ kaptam: "ne haragudj, én már 42 éves vagyok, ebben korban már nem lehet változni"
Én 56 éves vagyok, és most is változtatok minden rossz szokásomon, amin csak tudok és felismerek.
Az embereknek a teljes gondolkodás módjukat kell megváltoztatni, és az életszemléletüket.
Gondolkodás módunk, életszemléletünk egyenes arányban áll a fizikai fejlődésünkkel, és azt is lehet mondani, hogy a spirituális fejlődésünkkel is.

Most nézzünk egy példát a könyvből, hogy ezt jobban megértsük:
Ismerjünk meg egy szót elsőként a teljes megértéshez: gestalt
"Ha valaki kaszaként gyakran volt magányos és soha se randevúzott senkivel (pedig igencsak vágyott erre), az akkor tudat birtokában miféle gestalt irányította az észlelését? Mit látott, ha egy bevásárlóközpontban sétált szombat délután? Valószínűleg az ellenkező nem képviselői kerültek az előtérbe, és minden más értéktelen volt a számára. Tegyük fel, hogy hősünk ma negyven év körül jár,házas, három gyerek apja. Megint szombat van, és karácsonyig már csak pár nap maradt. A bevásárlóközpontban találjuk, ahol az utolsó pillanatokba igyekszik megvenni az ajándékokat. Mit vesz észre? Miket emel ki az adott helyzetben működő tudat - a gestalt - a háttérből? Talán a játékbolt akciós ajánlatait böngészi, vagy idegen gyerekek ruháit figyeli. Hősünk ma már más ember, mint kamaszként volt. Átalakult a tudata, ahogy megváltoztak az észlelés mintái is.
Az alaklélektan működési elve egy rokon fogalomhoz vezet el minket, mely segítségével megérthetjük a belső átalakulás lényegét - ez a "paradigma". A paradigma olyan feltevések rendszere, amely képessé teszi az elmét arra, hogy észlelje a külső világot és önmagát - az ember pedig e kettőt a gestalt elve szerint észleli, bár a paradigma gyakran használt kifejezés több tudományban is. A paradigma általában a tudósok egy köre - vagy a társadalom egy része - által elfogadott feltevésekre utal.
Ez a "megállapodás" azonban gyakran automatikus vagy öntudatlan módon köttetik - egy adott tudományágban a diákok a régi paradigmát veszik át a tanáruktól, majd évekkel később ugyanaz adják tovább az akkori diákoknak"
Gyakorlatilag ha belegondolunk, a változás teljesen rajtunk múlik. Ha életszemléletünket megfelelő irányba tereljük, megváltoztatjuk a gondolkodás módunkat, nem ragaszkodunk a "belénk vert" és rögződött hagyományokhoz, rossz szokásokhoz, és képesek vagyunk észlelni a jót, és változni, változtatni, akkor már jó úton haladunk.
Rudolf Steinernek volt egy ide illő jó megállapítása: "ha gyerekkori rossz szokásainkat felnőtt korunkra le tudtuk tenni, már nem éltünk hiába"
A változáshoz a léleknek munkára van szüksége, lelki tevékenységre van szükség!
és idézek újra a könyvből:
"Mit értett Cayce az alatt, hogy a lélekre munka vár? Mi húzódik meg e gyakran ismételt tézis mögött? Talán a tőle származó tanítások ismerete (és azok gyakorlati alkalmazása) egyfajta belső munkára hív? A válasz részben az, hogy nem létezik igazi lélekfejlődés, ha nem vagyunk hajlandóak megküzdeni a lélek azon mintáival, amelyek miatt elakadtunk.
Amint nekikészülődünk ennek az ellenálló közegnek, fájdalmat érzünk.
Jung így ír erről: "Nincs fájdalommentes tudati fejlődés" Az itt említett fájdalom a belső ellenállással szembeni harcból fakad, hiszen ezek az erők arra törekednek, hogy minden változatlan maradjon. A Cayce által felvázolt reményteli jövő megvalósítása azon múlik, hogy az emberiség nagy része hajlandó-e felszabadítani a benne lévő kreatív erőket.
Bizony, bátorság kell ahhoz, hogy a felállított eszmények szerint éljünk. Cayce egyik legfontosabb megállapítása így szól: "Szánalomra méltó az, aki események híján van, de még szánalmasabb, akinek vannak eseményei, de hiányzik belőle a bátorság, hogy megvalósítsa azokat". Ezek a szavak mesés távlatokat rejtenek különösen a mai ember számára! "
A munka értelmét néha Cayce az egyetemes Krisztusi tudat felébresztésében jelöli meg!
Nagyon fontos kiemelnem, hogy Jézus megjelenése óta a Jézusi tudatcsira alanyi jogon mindenkiben benne van, csak ki kell érdemelni a gondolkodás módunkkal, és gyakorlati viselkedésünkkel, hogy a felszínre törjön! Ez az a pillanat, amikor átjár egy érzés minket, és megérezzük Krisztus lényegét, lényét, és tanításának értelmét, igazságát, és egyáltalán átéljük azt az érzést, hogy Ő létezett, és most is itt van közöttünk.
"Ha ketten - hárman beszéltek rólam én közöttetek vagyok" A mostani felgyorsult világban egyénenként is megjelenik a lelkünkben, tudatunkban ,elménkben, mert behívjuk, hiszen már mindenki magáért felelős, színt kell vallani, hogy melyik oldal mellé állunk, és ehhez minden segítséget megkapunk. (Most arról az "egyszerű" dologról nem is beszélve, hogy Jézus Isten szellemi szintre "letranszformált képmása, de ez egy másik történet)
Ebben a témában van egy rövid videó tanításom:
Lelki lenyomatok.
http://www.youtube.com/watch?v=z-kvKlovPzs
Cayce kiemeli a meditáció fontosságát. Napi 15 perccel meditációval sokat tudunk javítani egészségi állapotunkon, és a tudat, elme javításán fejlesztésén. Külön kiemeli, hogy fontos egy imával védelmet kérni előtte, nekem ez a kedvenc imám:

"Drága Jézusom, köszönöm, hogy meghaltál értem a kereszten. Befogadlak mint Uramat, Megváltómat. Kinyitom előtted életem kapuját, és kérlek irányítsd úgy, ahogyan azt Te szeretnéd. Ámen"
Nagyon fontos, hogy nem vagyunk különbözőek, nincs fontos, és kevésbé fontos ember!
Cayce erről így ír: " Mindannyian küldetést teljesítünk" Most van itt az ideje, hogy felismerjük és megvalósítsuk ezt a küldetést. A lelki eszmény jelentős része a tudatalattiban rejlik, és az anyagi szemlélet által közvetlenül nem hozzáférhető, ezért is fontos a változás!
Az eszmény három szintje:
1. A spirituális eszmény. Krisztusi tudat elérése.

2. Az újjászületés eszménye - az ember küldetése. (és önmagunk megváltása)
És ide tartozik Steinertől egy nagyon jó idézet:
"bár még a csillagok között vagyunk, és épp készülődünk éteri testet ölteni, egy utolsó, megrázó élményben lehet részünk. A látvány ahhoz hasonló, mint ami a halálunk után elénk tárult, midőn az éteri test szertefoszlott. Ekkor azonban előre belelátunk a ránk váró földi életbe - nem olyan részlet gazdagon mint halálunk után, inkább csak általános jellemzőit érzékeljük. Ez az az élet, amelyet eltervezünk magunknak, amely során jóvátehetjük a múltban elkövetett hibákat és talán fáradságos, de nagyszerű munka vár ránk az emberiség és a jövőbeli földi élet érdekben" (A világ és az ember az antropozófia tükrében)
3. A tudatos eszmény. Mély tudást jelöl, mely által az ember megérti létének a lényegét.
Itt szerepet játszik a felszínre törő tudatállatiban lévő spirituális tudás, és a most megszerzett tudás, és ennek a gyakorlati alkalmazása.

Újra idézek a könyv tanításából:
"Milyen végeredményre számítsunk, ha hozzáfogunk a küldetés teljesítéséhez? Öt jelet kell felismernünk, ezek erősíthetnek meg minket abbéli meggyőződésünkben, hogy jó úton járunk.
1. A csoda mély átélése.
2. A munkánk mások hasznára válik.
3. Közelebb érezzük magunkat Istenhez.
4. Az élet mindent területén lássuk meg a célzatosságot.
5. Örömteli életszemlélet.
Sok esetben ha jó úton járunk erről visszajelzést is kapunk, erről itt egy videó tanításom:
Szellemi visszajelzés.
http://www.youtube.com/watch?v=x5ULcADTsC8&feature=youtu.be
Érdekesség kedvéért megjegyzem, hogy Cayce előrevetíti könyvében, hogy nemsokára olyan leleteket is fognak találnak a XXI. század elején, ami bebizonyítja, hogy előttünk már ugyanolyan civilizációk léteztek, mint amiben most élünk, és ne felejtsük el, hogy ezt 1930 környékén írta le! Íme erről egy nagyon jó cikk:
http://boldognapot.hu/blog/egy-houstoni-antropologus-megcafolhatatlan-bizonyitekot-tart-fel-arrol-hogy-az-irott-tortenelem-tevedesen-alapul/
Beszélt a tudósok, és a spirituális emberek, a tudomány és a spirituális élet találkozásáról is!

Ahol a tudomány és spiritualitás találkozik
http://ujvilagtudat.blogspot.hu/2014/05/teljesek-leszunk-ahol-tudomany-es.html
A tudomány ma már bebizonyítja a reinkarnáció tényét
http://paranormal.hu/?p=129796

Sajnos azt is elmondta, hogy a változások utolsó követői a politikusok lesznek, akik az utolsó pillanatig mindent elkövetnek azoknak a megakadályozására!

Nem akarok "vészmadárként" feltüntetni magam, de megemlítek azért változásokat is, egy része minket nem érint, mert nem ebben az életünkben fog bekövetkezni.
Mondjuk 2011-ben már beszéltem a 2012-es hisztériáról, hogy az nem fog bekövetkezni, és ebben igazam is lett. https://www.youtube.com/watch?v=WZ9HPfIHrP4
Egy ide tartozó előadásomban röviden beszéltem a földön megtörténő változásokról, mely érinti Európát, japánt, és pár kontinenst is.
A Föld várható katasztrófái
http://www.youtube.com/watch?v=Ko9ssE6MgLw&feature=youtu.be
Cayce is beszélt az átalakulásról:

Atlantisz Európa és Amerika között terült el. Lakói Krisztus előtt 15.000 –ben olyan technikai fejlődést értek el, amilyenben mi élünk manapság. Volt repülőgépük, tengeralattjárójuk, sőt lézer segítségével a napenergiát is hasznosítani tudták. (Mi még csak most próbáljuk)
Ám nem tudtak élni a lehetőségekkel, mindent tönkretettek, éhínség tört ki, természeti katasztrófák következtek be, melyek a kontinenst szigetekre törték szét.
(Saját megjegyzés: jelenleg most az atlantiszi emberek élnek Európa nagy részén, kicsit szétszórva a világon is, Afrika északi részén, és kelet nyugatra eső részén)
A három legnagyobb sziget Poseida, Aryan, és Og volt. A nagy katasztrófa után 5000 évvel azután ezek a szigetek is elsüllyedtek, csupán a Bahamák apró szigetecskéi maradtak meg belőlük.
Az utolsó nagy katasztrófa okozta a nagy vízözönt. Néhány Atlantisz - lakó meg tudott menekülni. Egyiptomba menekültek, ők lettek a fáraók ősei.(hmm, mintha helikopter rajzokat lehetne látni a egyiptomi rajzokon, lehet, hogy ez ezeket ábrázolta?  ) Piramisokat építettek és azokba rejtették titkos tudásukat. Mások a Pireneusokba telepedtek le, az ő utódjaik a baszkok. Voltak akik Közép – Dél Amerikába menekültek és megalapították a maja és inka kultúrát. Cayce azt is megjósolta, hogy Atlantisz ismét fel fog merülni a tengerből, elsőként a Bimini szigetek környéke, Floridában, miami előtt. Bimini nem már, mint egy atlantiszi hegycsúcs.
Csak érdekesség kedvéért említem meg, hogy ebben a könyvében ír külön Amerikáról, 1936 - os látomása,és látomásában 2158 -ig merészkedett. Ekkor látomásában újjászületve Nebraskában él.
"Az általa látott Nebraska azonban gyökeresen más volt, mint amilyennek ma ismerjük. A megváltozott arculat fő oka a tengerpart, de ez nem egyfajta belső tenger partját jelentette, mint a Nagy - tavak esetében. Cayce beszámolója szerint a "víz nyilván elöntötte az ország nyugati felét, hiszen a város ahol éltem a tengerparton épült"
(Itt megjegyzem, hogy a videómban elmondom, hogy a Európában a tengerpart a Svájci hegyek lábánál lesz! Erről Domokos László beszél a Szellem élete c. könyvében, mely szintén abban az időben íródott, amikor Cayce írásai, és azok közül ami a könyvben benne van már sok minden beigazolódott)
"Leírja, hogy Nebraskában nagyon komolyan veszik a reinkarnáció kérdését, őt tudósok vizsgálják emiatt majd, és elviszik őt oda, ahol emlékei szerint a 19. században élt - Kentuckyba, Alabamába, New Yorkba, Michiganbe és Virginiába. Akár a tudományos fantasztikus filmekben, egy hosszú szivar alakú géppel repültek.
A lenyűgöző utazás során Cayce madártávlatból tekinthet végig a 2158 -as világ képén.
A decentralizáció jegyében vidéken is számos ipartelep épült. A nagyrészt üvegfelülteket mutató házak a legmagasabb technikai fejlesztésekkel felszereltek. Norfolk és Virginia Beach vidéke óriásit fejlődött a 20. század eleje óta, most tekintélyes kikötő működik itt.
Az általa látott átalakulások azonban elszomorítóak. New York elpusztult, most folyik az újjáépítés Cayce nem látja világosan, hogy mi okozta a katasztrófát. A hatalmas áradások miatt Alabama jókora része is víz alá került"
Gyakorlatilag a szellemi és mediális, valamit a profetikus közlésekből látjuk és tudjuk, hogy a földön komoly változások lesznek, de folytatódik tovább ugyanúgy az élet, csak lassú lesz az átmenet, és a jövő nemzedékének már a kornak megfelelően más lesz a gondolkodás módja.
Nyugodtan kijelenthetjük, hogy " a világvége érdeklődés hiányában elmarad".
Ebben az átalakulásban segítenek nagyon sokan, a komoly átalakulás idejét senki se tudja, "csak az Atya tudja egyesül", így kár találgatni. Magasabb szellemi szférákból már 1930 -óta születnek le tömegesen segíteni, hogy a gondolkodás módunkat segítsenek átalakítani, és ezért vannak már itt tömegével a jövő nemzedéke is, az "indigógyerekek".
Közös a cél, a felemelkedés, de egyenlőre annak örüljünk ha ebben a "mocskos" világban nem bukunk el, ahol a családtagok is egymás ellen támadnak. Igaz, ennek komoly oka, hogy mindenkiben felerősítik a belső tulajdonságokat, és akikben hiánya van a Krisztusi tudatnak, azok támadják azokat, akik már rendelkeznek vele, sokszor tudat alatt teszik, mert a lelkükben még sötétség van.

Emlékszem a 80-es évek közepén találkoztam egy irodaházban ahol éppen riasztót szereltem egy régi barátommal, és Jézusról kezdtünk el beszélni. Valószínűleg behallatszott egy nyitott ajtón keresztül egy irodába, mert hangosan kikiabált egy nő:
"csukják be az ajtót, senki nem kíváncsi arra amit beszélnek, nem akarom hallani"
Másik érdekes történet 2010-ben történt, amikor a Spirituális Baráti Körömmel kirándulni voltunk Máriaremetén, és meglátogattuk a templomot. Pár perc múlva bejött a pap, és elkezdte a misét. Mi leghátul álltunk, és amikor meglátott minket ránk kiabált:"Maguk ott hátul vagy térdepeljenek le, vagy takarodjanak ki a templomból"
Ha egy Jézusról szóló előadásomat tisztaszívvel és lélekkel meghallgatná és megértené, ő esne térdre....
Tartottam előadást Szegeden is, mint utólag kiderül metafizikusoknál, akik Sai Baba tanításain nőttek fel, és őt istenítették. Baba magát istenembernek tartotta, Jézust egy egyszerű keresztény tanítónak. Ez utóbbival semmi gond sincsen, más kultúra. Bár érdekes módon a tanításai anyagában nagy részben Jézus tanításai vannak benne, és azért legyünk őszinték Jézus élt hamarabb. (Végére odaírhatta volna forrás: Jézus) Pechemre a második előadásom húsvétkor volt, így elmondtam Jézus szellemtani munkásságát. Már előadás közben sejtettem, hogy itt valami nem stimmel, mert olyan tekintetek meredtek rám, ami magáért beszélt. Persze lehet sejteni, hogy nem volt több előadásom itt, "repültem".
Erre mondják, ezekre a helyzetekre, hogy rosszkor voltam rossz helyen.
Kedves Barátom, aki e sorokat olvasod, remélem jókor vagy jó helyen!
írta: Karsay István
Budapest, 2014-07-12

Forrás:
Mark Thurston. Edgar Cayce jövendölései a XXI. századra
Ne haladj előttem, mert nem tudlak követni! - Ne gyere utánam, mert nem tudlak vezetni! - Jöjj ide mellém, és legyünk csak barátok! - (Albert Camus)

Karsay   2018.08.12. 08:39  Hozzászólás

„Aminek ellene vagy,annak saját erődet adod át,
az megerősíti azt és nem tűnik el.”

Kezembe került Szepes Mária A fény evangéliuma c. könyve, a halála után Kovács Julianna válogatásának segítségével került kiadásra.
Megkapott belőle egy pár gondolat.
„A tökéletesség állapota nem lehetne teljes, ha nem volna lehetőség a tökéletlenségre, ez a szabad akarat gyökere”
Ez így van, például a boldogság érzése nem teljes, ha nem érezzük meg a boldogtalanságot, a szenvedést. Egy férj elvesztése, vagy egy társ elvesztése kapcsolatban megerősít minket sok esetben érzéseinkben. Jobban tudjuk becsülni utána egy másik kapcsolatban a társunkat sok esetben, mert már tudjuk azt, hogy milyen érzés a másikat elveszteni, és milyen fontos megtartani akit szeretünk, még kompromisszumok árán is.
Ez vonatkozik a szabadság elvesztésére is akár, mert a szabadság érzése nem teljes, ha nem érezzük annak elvesztését. Itt gondolhatunk egy rossz házasságra is, mert sokan ugyan családban élnek, de magányosan, és ez nagyon kiemelkedő százalékos arány a mostani időkben. Ha valakit börtönbe csuknak – akár ártatlanul is – az érzi, hogy milyen elveszteni a szabadságot, és milyen csodálatos dolog azt visszakapni. Ezt az érzést is csak azok ismerik, akik végigjárták ezt az utat. Én tavaly kerültem be (2011) egy rendőrségi fogdába, majd pár óra múlva kiengedtek amikor bebizonyosodott az ártatlanságom, de pár órás elzárás után (melyet egy magáncellában töltöttem kilátástalan és kiszolgáltatott állapotban) szinte öröm volt újra szabadnak lenni, és azt csinálni amit akarok!
„Az élet célja nem a boldogság elérése, hanem annak kialakítása;az alkotás mágikus teremetés!”
Mert mi is a boldogság? Egy kis szünet a boldogtalanságban! Viccet félretéve, mi magunk vagyunk életünk kialakítója. Létezik a Sors és a Végzet.
Sorsunk, melyet karmikus életjátékunkban színről színre alakítunk magunknak, ez elkerülhetetlen. A tudatos ember már most alakítja ki a következő életét. A Sorsunkat elkerülni lehetetlen, ebben az Isteni Színjátékban mi vagyunk a főszereplők. De a Végzetünk, hogy ezt hogyan hajtjuk végre! Sok szenvedéssel, vagy felismerve az élet adta helyzeteket , elehetőségeket, átvesszük az irányítást, és mi magunk alakítjuk életünket tetteinkkel, gondolatainkkal pozitív irányba. Kihasználjuk akár a bolygók adta születési lehetőségeinket, és magunk mellé állítjuk azokat.
Régi mondás: „ a balgát irányítják, a bölcs uralkodik csillagjain”!

Említi Mária néni írásában a Küszöb Őrét. „Minden tilos iránynak és minden síknak van őrzője, amely különleges feladatok, próbák elé állítja a behatolni igyekvőt, vagy a rémület fegyverével riasztja el. A szellem fejlődési fokozatait egészen az utolsó küszöbig Cerberusok őrzik. Ezek transzcendens próbák, néha pánikot okoz, mert fizetni kell mindenért, amit a múltban elkövettünk, a teljes elszámolás vonala, az elodázás vége”

Ide illik egy csodálatos anyag:
Büntetés és jutalmazás.

(Buddha, aki Jézus mellett Péter Apostol volt, és 1870 óta, mint Névtelen Szellem segíti az emberiséget, az Ő szellemi közlése alapján készült ez az írás! összeállította: Karsay István)
Minden nép vallása büntetésről és jutalmazásról beszél, de minden felekezetnek a hívei másként képzelik el a büntetést és jutalmazást, sőt egyugyanazon felekezet híveinek is különböző fogalma van róla. A bűnössel szemben a kiegyenlítést büntetésnek tartják.
Mi tiszta szellemek ezt egészen máskép fogjuk fel; mi a bűnös számára mindenben szükségszerűséget, célt és kegyelmi eszközt látunk.
Az emberek azt hiszik, hogy a földön elkövetett bűnök a túlvilágon visszafizetetnek, s úgy vélik, hogy ez a visszafizetés: büntetés. Nem úgy van ez kedves emberek! A túlvilágon csak nemezis van, mely a visszafizetésből folyik. Két folyamat nem mehet egyszerre végbe; az egyiknek előbb be kell végződnie, hogy a másikat megteremthesse; egyik állapotnak kell a másikat szülnie s az egyik meg kell hogy előzze a másikat.
A dolog nem lenne olyan súlyos, ha az, aki a földön bűnt követett el, a túlvilágon megfelelő büntetést, a büntetés után pedig bocsánatot és megváltást nyerne, hogy azután örökre üdvözült szellem legyen. Ez azonban ellentmondana Isten igazságosságának; megcáfolta ezt Krisztus is az Ő evangéliumában, s világos szavaival teljesen megsemmisítette ezt a felfogást, midőn így szólt:
„Békülj ki ellenfeleddel, míg az úton jársz, nehogy a bíró elébe hurcoljon, s a bíró átadjon a porkolábnak, hogy börtönbe vettessél; bizony mondom néked, hogy onnan addig ki nem jössz, míg az utolsó fillért meg nem fizetted”.
Az idézet szavait kiegészítésül azt is mondta Krisztus más helyen:
„Az én Atyám hajlékában sok hajlékok vannak”.
Úgy is van, s mi ezeket a hajlékokat cellának nevezzük, és mindenségben számtalan ilyen cella van. Ha az ember emberéletéhez kapott feladatait nem teljesítette, s azokat teljesítetlenül vagy félig teljesítve jött át, egy cellába zárják őt, amelyet leghelyesebben a hallgatás cellájának nevezhetünk; ez az ő túlvilági sínylődő ága, amelyen ráér állapotáról gondolkozni.
Ha az után feltalálta önmagát, ti. ha gondolatai tudatára vezették annak, hogy meghalt, s most mint szegény lélek a túlvilágban van, de azzal, hogy a jelenben mi történik vele, még nincsen tisztában, - akkor eljönnek hozzá a világosság angyalai, s a szegény lélek belsőjébe egy sugarat vetítve alkalmat adnak neki annak keresésére és megtalálására, amit a cellába magával hozott. És akkor a szegény lélek bensőjében a beléje vetített fénysugár felvillanása után felébred a nemezis öntudata, mely fokozatosan növekedik, s alakot, s formát ölt benne; egyik rémkép a másik után merül fel vergődő lelke mélyében.
Ezek a rémképek pedig nem egyebek, mint a szellem bűneinek plasztikus alakjai, amelyek azután mindig fenyegetőbben és fenyegetőbben emelik fel a fejüket, mígnem teljes elnyeléssel fenyegetik szellemét, mintha csak meg akarnák bosszulni magukat a szegény lélek vétkei és mulasztásaiért, s addig kínozzák őt, míg be nem ismeri őket, s azt nem kiáltja: mea culpa!
Ezzel a beismeréssel azonban még nincs vége a dolognak, mert a rémalakok csak most jutnak valójában a szemrehányás és önhibáztatás, az önvád és önigazolás követelő hangjaihoz, a szegény lélek pedig a nemezis ezen állapotában a félelem verejtékét izzadja, majd a hideg rázza, majd forrósága van, s nem tud szabadulni lázától. Mert valóságos gonosz láz az, ami a szegény lelket ilyenkor hatalmába kerítette, s addig olvassza s rázza, míg csak szilárdan fel nem teszi magában, hogy minden rosszat jóvá tesz, és bármi áron is kibékül minden ellenségével.
Elviselhetetlen a nemezisnek ez az állapota, és alkalmas a legmegátalkodottabb lélek megpuhítására, sőt képes az ilyen lélekből még a gyűlölet utolsó szikráját is kioltani.
A nemezis tartama különböző, hosszabb vagy rövidebb ideig tartó; aszerint, amint több vagy kevesebb olyan alakot kell előszólítania, melyeknek a szegény lélekkel számadásaik vannak.
Természetesen jó lenne, ha az ilyen szegény lélek a nemezis eme félelmei, gyötrelmei és pokoli kínjai között meg tudna halni, de nem halhat meg, mert az életre és bizonyos cél betöltésére teremtetett; kénytelen tehát élni és céljait betölteni. És minél inkább vonakodik az akarat, annál tovább folytatja a nemezis kínzó műveletét; annál hatalmasabbakká nőnek az alakok; annál rettenetesebbekké lesznek a rémek, s annál nagyobb lesz a forrósága, metszőbb a hidegsége amaz iszonyú láznak, mely képes a legkeményebb követ is megolvasztani, s a legforróbb vizet is megfagyasztani. Szegény lélek előtt iszonyatos büntetésnek tűnik fel ez a láz, pedig pusztán Istennek nagy kegyelme az, mely a szellemet bünbánatra, kiengesztelésre és megigazulásra képesíti, hogy majdan annak békének is részese lehessen, melyet Isten minden jóakaratú embernek megígért.
Nemezis nélkül, kedveseim, nem jönne létre a jóvátétel, mert a bukott szellem igen gyenge ahhoz, hogy ellenségeivel önként kibéküljön; előbb meg kell kínoztatnia, hogy erre képes legyen. E gyötrelemből meríti az új küzdelemre való erőt és képességet. Amikor pedig a nemezis láza elérte a maga hatását, s a szegény léleknek erőt adott egy új rendeltetésre, akkor a szellem a nemezis cellájából egy másikba, az erőgyűjtés és üdülés cellájába lép be, melyben azután új erőt kell gyűjtenie a türelemre, hogy türelmesen várjon új rendeltetésére.
Ha a szellem a nemezis kínjaiból erőt merített ahhoz a rendíthetetlen föltevéshez, hogy soha többé a régi úton el nem indul, hanem minden hibáját jóvá teszi, akkor új cellájában az imádság ad neki erőt ahhoz, hogy türelemmel várja új feladatát. És ekkor a szellem imádkozik és imádkozik; elkezdi Istent és ellenségét szeretni és sóvárogva várja azt az órát, melyben Isten megadja neki ebbeli szándékának megvalósításához a szükséges eszközöket. Valamint pedig előbb a bíró előtt volt és saját bűne ítélt fölötte, most porkolábnak adatik át, ki a börtönbe kíséri őt. A börtön az új test, melybe bezáratik, s amelyben meg kell fizetnie mindet az utolsó fillérig mindenkinek, akinek csak adósa.
És ha jóakarata nem elég erős s gyengesége miatt az új börtönben se fizet meg mindent, ismét ítélet elé, újból börtönbe kerül, és addig ismétli, mígnem utolsó tartozását is megfizette.
Ez az igazságosság. Istennek tökéletes igazságossága. Isten nem haragszik, nem büntet s nem bocsát meg; a bűn ítéli és küldi a börtönbe az embert, és csak ha mindent megfizetett s ellenségei megbocsátottak neki, akkor bocsátott meg neki Isten is, és akkor lesz igazzá Isten előtt. Ekkor ugyanis már Istennek nincs mit megbocsátania neki, mert a bocsánatot önmaga kiérdemelte azáltal, hogy mindenkivel szemben igazzá lett.
A bölcs Teremtő mindent beültetett az Ő teremtményeinek szellemébe; mind az ítéletet, mind a büntetést; a jutalmazást, a boldogságot, a békét; nem kell tehát azokat mindenkinek külön – külön adományoznia, mert hiszen Ő már a teremtésnél gondoskodott mindenről.
A nemezisnek sok fázisain kell, hogy átküzdjétek magatokat, hogy felebarátaitok előtt igazakká legyetek és a békét, a valódi békét megtaláljátok!
És mégis vannak itt a Földön olyan férgecskék, akik azt merészelik mondani, hogy a Teremtő nem létezik! Mennyit kell még neked ezeken a szegényeken dolgoznod, míg olyan erőssé teszed őket, hogy belássák gonoszságukat?! Hány és hány testet kel még ezeknek ölteniük, míg mindent jóvá tesznek, amit vétkeztek és amíg mindazokat igazakká teszik, kik tanaik és példáik által megtántorodtak?
És most egy fontos dolog:
Jó annak az embernek, akit a halála után elér a nemezis! Jó neki, mert nem volt rossz ember; de jaj annak, aki hosszú időn át bolyongani kénytelen és sehol nyugalmat, sehol békét nem talál! Jaj annak az embernek, aki túlvilági bolyongásaiban a nemezis kikerül; és kétszeresen jaj az ilyen szegény léleknek, mert az még a túlvilágon is bűnt bűnre halmoz! Ezek a szegény lelkek a világ szerencsétlenségei; ők az emberek fülbesúgói, akik mindazon szenvedélyekre ösztönöznek, melyek a földön maguk is rabjaik voltak!
Mindenütt találhatók ilyen szellemek, ahol emberek vannak; a házakban, az utcán, a világ minden helyén. A bűnös emberek leghűbb követőik ők azért, mert nem mehetnek el emberi szenvedélyük nélkül, de nem lévén anyagi testük ahhoz, hogy szenvedélyeiknek hódoljanak, a hasonló szenvedélyeknek hódoló embereknél tartózkodnak, velük élveznek.
Ezek a szegény szellemek azok, akik az embereket megszállják és számtalan esetben a romlásba taszítják, mert attól az embertől, akiben nincs meg a jóakarat a bűneiből való megtérésre, el sem távolíthatók!
Mert a nemezis csak azokat a szellemeket ragadja el, akik szakítani akarnak a bűnnel!
Az ilyen szellem, aki ki kénytelen, mint szellem bolyongani a földön, keresve keresvén az emberek között valakit, akihez magát hozzáköthesse, hogy a régi bűnös vágyainak hódolhasson az szenved a legjobban, mert a büntetés, a nemezis nem éri utol.!
Ezt a szerencsétlen szellemet aztán, mivel már akarata sincs, a természeti elemek megragadják, és érzés nélkül, öntudat nélkül ide – oda űzik a mindenségben, mígnem a természet viharai annyira szét nem rázzák őket, hogy megérnek a szellemi nyomorultak menedékházára számára, hogy ott várják be a nemezist.
A lelkiismeretük halott, éppen ezért az elemi természettörvénybe kell, hogy lesüllyedjenek, mert már csak ez képes ismét őket életre és mozgásba serkenteni.
Ezek azok az állapotok, melyeket vallásaitok egészen másképpen neveznek – pokolról és tisztítótűzről beszélve nektek – pokolról, tele kínnal és gyötrelemmel, és égő tisztítótűzről, amely megtisztítja a szegény lelkeket! Fájdalom csak a nemezisben, a tisztítótűzben van, hol a gonosz elsöpörtetvén, a szegény lélek megtisztul. A pokolban van a halál; a tisztítótűzben a születés; a mennyben az élet!

Persze lehetőségünk van halálunk előtt is feldolgozni a múltunkat.
„Egy tapasztalatokban gazdag lény készíti fel erre a találkozásra (találkozásokra). A tanítvány a törvényes fejlődés útján jut el addig a pontig, és tudja meg a szörnyeteg asztrálszörnyeteg. saját megjegyzés) nevét. Tudja, hogy fantommal áll szemben amelyet ő maga teremtett elmúlt életei öntudatos vagy öntudatlan fekete mágiájával. Esetleg valamelyik régi szenvedélye kobratojásából kelt ki, léte tehát tőle függ. A teremtmény nem uralkodhat teremtőjén, csak ha félelemből, tudatlanságból aláveti magát neki”
Igazi karma megfogalmazás! Minden, amit teszünk energia, és a negatív karmikus energiákat mi magunknak kell megsemmisíteni, mert belőlünk keletkeztek. Most egy pillanatra gondoljunk bele, mennyi ember átkozódik, káromkodik, szidja a másikat. Akár gondolatban. Ezek mind elementálokat, energiákat teremtenek, melyeket magunknak, azaz a teremtőjüknek kell semlegesíteni!

"Van egy régi legenda, amely szerint egy fehér és egy fekete angyal kerülgeti a földet, és figyelik, hogy az emberek mit mondanak, gondolnak. Ha valaki jól állítja be magát, jót vár, jót remél, akkor a fehér angyal azt mondja, hogy "úgy legyen", és a fekete angyal köteles erre rámondani, hogy ámen. Ha viszont valaki rosszul állítja be magát, szomorú, keserű, akkor a
fekete angyal mondja azt, hogy "úgy legyen", és a fehér angyal köteles rámondani azt, hogy ámen. Az optimista, jóra készülő emberek dolgai általában valóban jobban sikerülnek, mint a keserű, pesszimista és rosszat váró emberekéi. Ez nagyon szép legenda, amely megmaradt bennem, mert csakugyan hiszek abban, hogy az egyik legfontosabb dolog a dolgok pozitív
alakulásába vetett bizalom." Popper Péter
Egy másik nagyon jó ideillő idézet, ami tanítás is egyben:
„Méltányos volna, hogy mielőtt az annyira jelentős magasba endülést keresnénk, először arra törekednénk, hogy magunk mögött hagyjuk a hús bűneit, az érzések gyöngeségeit, a szenvedélyeket, amelyek az anyaghoz kötnek. Másodszor, hogy megtanuljuk a módot, amellyel a tiszta szellem létráján felhághatunk, állandó kapcsolatot tartva a magasabb hatalmakkal. Ezek segítsége nélkül sem titkos dolgok tudományát, se a valódi csodákat alkotó mágiát ne nyerhetjük el.”
Tremitus: Titkos dolgokról és rejtett szellemekről.

A nagy tételek.
„A Pistis Sophiát Jézus három jelentős tanításával zárjuk. Egyikük a tévtanok hirdetéséről szólt:
Mondjátok meg azoknak, akik tévtanokat tanítanak, és mindazoknak, akik tanulnak tőlük: jaj nektek, mert ha nem vezekeltek, nem adjátok fel a tévedéseiteket, a nagy Sárkány büntetését vonjátok magatokra, és a külső sötétségre vettettek. Soha nem fogtok a világ felszínére kivetődni, hanem annak örök végéig öntudatlan dermedésben vesztegeltek”
Nagyon jó és rövid leírása annak a korszakváltásnak, amiben most benne vagyunk. Sokan dimenzióváltásnak hívják, de a lénye nem is ebben van. A „nagy ezoterikusok” sincsenek tisztában a korszakváltás igai komolyságával, ahol az emberiség nagy része el fog bukni – mostani cselekedeteinek eredményeképpen – év milliárdokra egy alsóbb síkra lesz száműzve, ahol szellemének ereje (lelke) le lesz kötve. Ha minden mocsok, negatív bűn kiég a lelkéből akkor azon a síkon életre kell pár milliárd év múlva, és elkezdi elölről szellemi evolúciós útját, és sok milliárd év lesz, mire eléri újra a Föld nevű bolygót, és innen folytatja tovább a megkezdett szellemi utat. A lenti síkon akkor lehet majd életre ébredni, amikor a bűn minden csírája kiég a nyugvó, pihenő lélekből. Mondjuk a”pihenést nem szó szerint kell érteni, mert a föld mélyében a 3000 fokos lávában jelenleg is lelkek tisztulnak!
Ha belegondolok, hogy jelenleg mennyi szellemi tanító van, és ontják sorban a legnagyobb ellentmondásos butaságokat! Nincsenek tisztában a felelősséggel. Nem rég elmentem egy nagyon híres tanító előadására, a célom az volt, hogy a kis feleségem megismertessem vele, hogy tapasztaljon. Olyan show szerűen megy nála az előadás, egyházat is alapított.
Előadáson elmondta, hogy Isten mellénk teremtette a démonokat, hogy szolgáljanak nekünk, és az egész jelképes Teremtéstörténetet kifigurázta. Tele volt fiatallal a terem, több százzal, és tanulták az ostobaságot 2000 Ft-os belépődíjért.
Megjegyzem, mindenki azt kapja, amit spirituálisan megérdemel, mert azon a szinten van, és aki ezeket a sorokat olvassa az már biztonságban érezheti kicsit magát.
„A nagy Sárkány a démonvilág,a félelem és a sötétség, de az anyag alvilága is. Jaj annak, aki nem állhat be a generációk sodrába, hogy a leszűrt tapasztalatok Ariadné – fonalán megtalálja a labirintusból kivezető utat. A gyilkos visszatérhet, hogy áldozattá válják, de a tévtanok hirdetői, a lélekgyilkosok a lét legnagyobb bűnösei. Ők az embersík alá zuhannak, az anyag lappangó dermedésébe, és száműzetésük addig tart, amíg elkövetkezik a világkorszak vége, Brahma éjszakája, a „világ végezetén”. Ezek a feloldatlan potenciák azután megint előömlenek a lét újabb és újabb változataiban, hogy más, súlyosabb körülmények közt vezekeljenek és tisztuljanak.”
A második tanítás hatalmas, kozmikus hátteret ad egy eddig más értelemben ismert krisztusi mondatnak:
„Megmondtam néktek..hagyjátok el szüleiteket, a csillagképek urait, hogy a Kimondhatatlan misztériumának fiai lehessetek mindörökre”
A harmadik tanítás a Messianisztikus Testvériség rendjére, és egyetlen lényeges alaptörvényre vonatkozik:
„Akik majd hozzátok jönnek és szavaik a teljes megismerésről azonossak azzal, amit én mondtam néktek, azokat befogadom, és hozzánk tartozónak nyilvánítom.”
Ne haladj előttem, mert nem tudlak követni! - Ne gyere utánam, mert nem tudlak vezetni! - Jöjj ide mellém, és legyünk csak barátok! - (Albert Camus)

Karsay   2018.08.11. 09:33  Hozzászólás

Gondolatok a „másságról”.

Ennek az írásnak az alapgondolata a mostani budapesti meleg felvonulás, és az ahhoz kapcsolódó történések adták ennek az írásnak az alapfonalát.

A duál – törvény pontosan beszámol a szellem fejlődéséről a szeretetben, és ennek az állomásnak egy része sok esetben az, amikor a szellem nem találja meg a fizikai síkon a szeretetet a másik nemben, és fejlődésének egy időszakában a saját neme felé fordul.

Egy idő után, amikor rájön, hogy a szeretet a másik nemben található meg, és az azzal lévő rendszeres kapcsolatban. De így – törvényszerűen – életének egy szakaszában a fizikai síkon homoszexuális, leszbikus lesz (esetleg transzvesztita, bár ez igaziból nem ebbe a kategóriába sorolható), majd egy – vagy esetleg pár élet után újra visszatér a normális kerékvágásba.
Szellemtanilag ez teljesen normális, a mai fejlettebb (spirituális) kultúrájú embereknek ezt már el kell fogadni, természetesen a jó ízlés határain belül, mert azért ne felejtsük el, hogy a „fekete” erő is dolgozik rendesen megtévesztve az emberek nagy részét, és érzékiségükön keresztül hat rájuk, eltávolítva céljuktól. Erre a legalkalmasabb a paráznaság, erről a szellemi közlések be is számolnak.

Visszatérve a mostani esetre, a mai kor felvilágosult ateista embere (kis szellemiséggel fűszerezve) már betegségnek hívja, és nem ítéli el szerencsére.

És most lépjünk egy másik területre, de maradva a duál –törvénynél.
Vannak, akik megvetik a másságot, mert vagy tudatlanok, vagy maguknak is problémájuk van ezen a területen! Nagyon meglepő dolgot mondok azoknak, akik járatlanok ezen a területen, de sok férfi a férfiasságának a hiányát úgy próbálja meg leküzdeni, hogy sokkal férfiasabbnak akar látszani társainál. Edzettebb, rövid a haja, sugárzik belőle a férfienergia, miközben a leggyengébb a gyengék között, várja a simogatást, és sír, amikor senki se látja!
(Ami persze soha se baj)
Meglepő, de például nagyon sok mássággal szenvedő ember van a biztonsági dolgokkal foglalkozó emberek között, mert itt próbálják meg pótolni – vagy megkeresni – a hiányzó énjüket.
Ami még meglepőbb, hogy sok „normálisnak” tűnő embertársunkban látensen bujkáló szeretetéhség, azaz a fejlődési szakaszuknak megfelelő azonos neműekkel történő kíváncsiságuk bennük szunnyad, így a nagy „verekedők” komoly részében rejtett homoszexualitás vélhető fel, de a kifejlődő jó irányba induló szeretetük ezt már elveti, és sok esetben ezt tiltakozásként élik meg, mert ez lelkük mélyén, még komoly problémát okoz.
Így ezt sok esetben agresszíven vezetik le, szinte haragudva „önmagukra”!

Természetesen ezt nem lehet mindenkire egyérdeműen kijelenteni, mert vannak, akik még most élik ki fejlődésük eme szakaszában az erőszakosságukat, mert spirituálisan még ott tartanak!

Mert nem ismerik az örök mondást:

Konfuciusz (Beszélgetések 15, 23) Amit nem kívánsz magadnak, azt ne tedd másnak se.

Hillel (Sabbath 31a) Ne tedd mással, amit nem akarsz, hogy veled tegyenek.

Jézus (Mt.7 12., Lk 6 31.) Amit tehát szeretnétek, hogy emberek veletek cselekedjenek, ti is ugyanazt cselekedjétek velük.

Iszlám ( an-Nawawri 40 Hadit 13) Senki sem igaz hívő közületek, amíg nem kívánja testvére számára ugyanazt, amit magának kíván.

Dzsainizmus ( Sutrakritanga 1.11.33) Úgy bánjon az ember a világ minden teremtményével, ahogy szeretné, hogy vele bánjanak.

Buddhizmus (Samyuta Nikaja V. 353.35-354.2) Ami se nem kellemes, se nem örvendetes számomra, hogy okozhatnám azt valaki másnak.

Hinduizmus (Mahabharata XIII. 114.8) Nem volna szabad úgy viselkednünk másokkal szemben, ahogy az nekünk magunknak kellemetlen volna. Ez az erkölcs lényege.

Szeretettel.

Karsay István
Budapest, 2008-07-06

Karsay   2018.08.10. 07:45  Hozzászólás

Gondolatok a gondolat teremtő erejéről.

Mindegy egyes gondolatnak – miután a gondolat energia (és „energia nem vész el csak átalakul”) – teremtő ereje van. És ahol csak lehetősége van azonnal megvalósul, vagy energiát képezve építi fel a maga teremtményét a „fluidokat”, melyek amikor csak tudnak megvalósulnak.

Ezért is fontos a békét megteremteni magunkban, mert a Földön az emberek ha megteremtenék saját belső gondolatvilágukban a béke és a szeretet érzését akkor „kitörne a béke” a világon!

Sajnos a filmekben a szórakozás miatt inkább katasztrófákat teremtünk magunknak szórakozásból, egy kis izgalom miatt. Teremtünk a Föld felé tartó üstökösöket, és csodálkozunk, hogy pár hónap vagy év múlva elmegy egy üstökös mellettünk!
Érdekes módon sok minden megvalósul, amit filmekben elképzelünk, megteremtünk, és a mozivászon nézése közben beprogramozunk magunknak.

Furcsa volt nézni nemrég egy amerikai filmben, hogy katasztrófa tört ki, zavargások voltak, és a katonák harcoltak a polgári lakosokkal, bűnözőkkel, egymásra lövöldöztek, az egyik oldal a rend fenntartásáért, a másik a rablásért, a fosztogatásért, erőszakoskodásért.

Példát is sugalltunk nekik a filmekben, hogy mit kell ilyenkor tenni, és egyben megteremtettük a lehetőségeket gondolatink, és kimondott szavainkkal.

Most ugyanez történik a katasztrófa sújtotta Amerikában, ahol fegyverrel harcolnak az emberek egymás ellen életükért, pénzért, haszonszerzésért, de itt főleg a bűnözőkre gondolok.
Amikor nézem a televízió híradóját, mintha egy pár évvel ezelőtti sci –fi filmet néznék élőben. Megteremtettük, megtörtént…

Kedves Barátaim! Teremtsünk egy szép világot a gondolatainkban! És itt lép be az édesanyák szerepe, ami a legfontosabb a világon, mert ŐK képesek akár elindítani a változást!
Kezükben van egy csecsemő, aki az anyatejjel magába szívja édesanyja gondolatait is, a mindennapi életben a gyermek felnő, és azokat a gondolatokat, tetteket viszi végbe, amit a szüleitől, de elsősorban édesanyjától kapott. Ha a gyermek a szeretet tanulja meg, akkor abban is fog felnőni, és azt adja Ő is tovább majd gyermekeinek, barátainak.

Minden rajtunk múlik, változtassuk meg a világot, tegyük széppé a Földet!

Szeretettel:

Karsay István

Karsay   2018.08.09. 06:05  Hozzászólás

Földrengés.

Én szellemtudományokkal foglalkozok, és tanítok is egyben az ország minden részén és a közeli országokban. A szellemtudomány életünk azzal a részével foglalkozik, amit nem töltünk a fizikai testben, illetve segítséget ad mostani életünk legmegfelelőbb megéléséhez.

A földrengéseknek komoly szellemtani magyarázata van, ugyanis a föld anyaga komoly szellemi energiákat tartalmaznak, melyek annyira alantasak, hogy a föld tisztulása következtében kidobódnak a föld anyagából arra az időszakra, amit a Biblia az ezer éves békének jelöl meg, ami ezer bibliai év, az a mi számításunk szerint 365 ezer földi év lesz.
Erre az időszaknak a kezdetére meg kell teljesen tisztulni a Földnek, és minden sőrét erő, energia távozni fog erre addigra.
Erről komoly mediális közlések számolnak be, és ezek a közlések mondták meg előre is Tsunami bekövetkeztét is 1996-ban, csak nem időponthoz kötötték, hanem a tenger alól feltörő katasztrófát közöltek, hogy ezzel kezdve erősebbek lesznek a földmozgások, és komolyabban beindulnak a változások felerősödve.
A közlések azt is kiemelték, hogy megerősödnek a vulkánkitörések, mert ilyenkor tisztul a föld belseje is. Ha visszagondolunk páréve a Föld összes vulkánja egyidőben működött.
A médiumi közlések azt is kiemelték, hogy nemsokára olyan helyeken is fel fognak törni tűzhányók, ahol eddig nem is hallottak róla.

De miért is fontos ezt tudni nekünk? Mert ezek az idők komoly változásokat hoznak életünkben, és nagy próbák elé állítanak.

A Földnek nincs, és nem lesz biztonságos pontja, még akkor is, ha sok jós, próféta azt állítja. De lesznek olyan területek, amik békén maradnak, de ezt mi emberek nem tudhatjuk előre, hiszen akkor mindenki odaköltözne! Sokan bunkereket építenek a túléléshez, és arra nem is gondolnak, hogy pont a Föld mélyéből feltörő energiák fogják a vesztüket okozni!.

A Biblia egyik legszebb tanításában a Hegyibeszédben mindent megtalálunk, ami segít életünk teljes megélésében, még a „végső időkhöz” is segítséget nyújt.

Miről is beszél?

Örök életűek vagyunk, így lelkünk soha nem fog megsemmisülni, legfeljebb a fizikai testünk. A Tanítások erre hívják fel a figyelmünket, segítséget adnak a mentális túléléshez, "éljetek úgy mindig, mint amikor tudjátok, hogy egy tolvaj jön a házatokban, állandó készenlétben".

Mit is jelent ez?

Minden pillanatban, a káosz legnagyobb közepén is Istenhez, és a Jézusi tanításokhoz kell hűnek lenni, mert ilyenkor a gyilkosság, a rablás elszabadul. Csak gondoljunk rá, hogy a Tsunami idején kirabolták egymást az emberek, nőket erőszakoltak meg, és ugyanezt láttuk most Amerikában New Orleans-i katasztrófában is!

Nagyon nagy vizsgatétel lesz ez sok embernek, egy utolsó ugródeszka, aminek akár az életük feláldozása lesz a tét! "Hiszen aki érettem az életét áldozza, az örök életet kap", mondja az Írás. Az utolsó pillanatig tisztának, erkölcsösnek, becsületesnek maradni!
És segítséget is kapunk:
"Csak azt cselekedjük meg másokkal, amit szeretnénk, ha velünk cselekednének meg".
És ha ezt a nagy "vizsgatételt" nézzük, akkor már nem is olyan borzalmas átélni ezt! A mi ittlétünk, az időtartama egy köhintésnyi idő másik világból nézve, és nagyot mosolygunk majd, amikor egyszer visszanézzük magunkat szereteteink oldalán!

A Hegyibeszéd többi része is fontos a számunkra, mert aki mélyebben beleássa magát a szellemtudományba, akkor következetesen tud segíteni mindenkinek, aki körülötte van.
Segít a karmaoldásban, nagy előrelépést tud tenni fejlődése érdekében, és vele emeli szeretettei rezgés és tudásszintjét is, akik nagy eséllyel ugyanabban a lélek (szellem) csoportba tartoznak, ahova Ő maga is.
Most arról az egyszerű dologról nem is beszélek, hogy lehet, hogy a környezetében él számára láthatatlanul a duál -fele, akivel újra egyesülve tud majd visszamenni az "örök vadászmezőkre"! De ez már egy másik történet.

Karsay István

Karsay   2018.08.08. 07:35  Hozzászólás

Félelem

A félelem egy olyan gondolat teremtő energia, mely láthatatlanul dolgozik, sok estben lappang a tudatalattiban, és amikor lehetősége van, akkor energiájával megnyilvánul.
A félelem energiája ugyanolyan energia, mint a pozitív gondolkodás energiája, és a hatással van életünkre!

Amitől félünk nagy eséllyel, akár nagyon hamar bekövetkezik, csak az alkalomra vár a negatív energia, hogy működjön.

Hogyan lehet védekezni a félelem ellen?

1. Nagyon fontos dolog tudni, hogy semmi nem történik „véletlenül”, minden a mi érdekünkben történik, a rossz is, nevelő célzattal, útjelzőként, és később fogunk csak rájönni arra, hogy mi miért történt velünk, így bölcsen fogadjunk el mindent. Mert mitől félünk? Attól, hogy meghalunk esetleg? Úgyis meghalunk! Mindenki, kivétel nélkül, de miután szellemünk örökéletű, így csak „játékteret” váltunk, és végre visszamehetünk a szellemi barátaink közé, akiktől nehéz volt megválni leszületésünkkor. Ezt a gondolatot magunkévá kell tudni tenni!
2. Ha Isten hitünk töretlen, és bízunk a Teremtő és a szellemi segítőink bölcsességében, akkor rájövünk, hogy minden egy csodálatos terv szerint történik a mi érdekünkben. A földi kincs egy mulandó dolog, és semmit se hoztunk és semmit se viszünk magunkkal az anyagi világból, hiszen itt minden mulandó, és az enyészeté lesz.
3. Fogadjuk el, hogy az élet egy játék, és mi vagyunk benne a játékosok, és a rendezője is az életünknek, és pozitív gondolkodással a lehető legjobbra át tudjuk alakítani, természetesen a karmikus és életfeladataink szűk korlátai között. Ne akarjunk ellenkezni a karma hullámaival, hanem sodródjunk vele, és hozunk ki belőle mindent, amit csak tudunk. Fogadjuk el azt az élethelyzetet, ahova születtünk, és annak a „játéknak” feleljünk meg. De ismerjük fel a helyzeteket. Ne akarjunk többet, amint ami van nekünk, legtöbb embernek az a baja, hogy nincs megelégedve a helyzetével, sorsával, és mindig többet akar. Ne akarjunk egyre többet, és többet… Élvezzük a földön töltött idő minden pillanatát. Emlékszem gyermekkori butaságaimra, amit akkor nagy katasztrófáknak éltem meg, és ma szép emlékek, amin sokszor jókat nevetek magamban!
4. Ha elvesztünk egy társat, akkor gondoljuk arra, hogy milyen jó neki, mert már kiszabadult a test börtönéből. Ha elveszítjük vagyonunkat, gondoljunk arra, hogy Istennek terve volt ezzel, és Ő akkor is gondoskodik rólunk akkor is, ha egyedül érezzük magunkat. Mindenen a HIT tud a legjobban átsegíteni! Az ÉLETJÁTÉKBAN benne van a jó, és a rossz törvényszerűen, mert sokan csak a szenvedés által képesek tanulni, de ha átlátjuk a szellemi – spirituális feladatokat, történéseket, akkor egyszerűbb, és szebb lesz az életünk.

Karsay István

Karsay   2018.08.07. 10:37  Hozzászólás

Erzsike néni

Sajnos a halál éppúgy szerves része éltünknek, mint a születés, és ha spirituális tudással rendelkezünk, akkor a halál öröm, és nem bánat számunkra.

Dédi vidéki rokonom, és nemrég halt meg a lánya, egy csodálatos, szeretetben élő asszony.
A rokonaim nem nagyon foglalkoznak spirituális dolgokkal, így én nem is erőltetem ezeket, így ha temetés van, beállok a gyászolók közé és vigasztalom őket.
Hogyan tudom elmondani ilyenkor, hogy az elvállás a sír szélén nem történik meg?!

Lánya halála érdekes volt spirituális szempontból, egy éve halt meg. Karácsony előtt már nem ment be a munkahelyre dolgozni, így tartott egy „búcsú” estét, ahol megünnepelték az évet, és tudat alatt az elválást.
Egy ember volt összesen, akivel nem tudta éveken keresztül tisztázni a helyzetüket, olyan „nem is tudom miért haragszom” játék volt a másik ember részéről, és halála előtt pár nappal sikerült ezt a kapcsolatát is rendbe tennie!
Karácsony még messzebb volt, de előre előkészített mindent, betette félig előkészített állapotban a hűtőbe, majd lefeküdt aludni, és többet nem ébredt fel, megállt a szíve, két nappal a születésnapja előtt.

Karmikus halála volt, és a spiritológia is ismeri azt a helyzetet, amikor a lélek már készül elmenni, és tudat alatt is olyan dolgokat cselekszik, amivel előkészíti a távozást.
Ha oda tudunk ezekre a jelekre figyelni, akkor részesei is lehetünk ennek.

A saját édesapám a halála előtt végigjárta az összes gyerekkori emlékeit, sírokat is, rendbetette a házát, bezárta a vállalkozását, majd megvette álmai autóját, és egy vonat alá ment vele, és meghalt. Ha akkor jobban odafigyelek, akkor rájövök, hogy valahova készül elmenni. Sajnos sok mindent nem tudtam vele a halála előtt megbeszélni, de szerencsére a halála után sikerült.

De visszatérve esetünkre, a héten meghalt Erzsike néni.
Egy évre a lánya halálának követte őt a másik világba.
De mi is volt az érdekes a halálában?

Azok a rokonok, hozzátartozók, akik nem nagyon hittek a spirituális dolgokban érdekes dolgokról számoltak be a haldokló ágyánál.
A spiritológia tudománya ismeri a haldoklás állapotát, sok esetben a haldokló már látja azt – vagy azokat – aki jön érte és átkíséri a FÉNY- be.
Ha odafigyelünk, akkor képesek vagyunk a haldoklón keresztül akár kommunikálni a másik világgal.
A haldokló dédi utoljára a kedvenc levesét ette meg, majd egy napig már nem vett magához táplálékot.
Ami érdekes volt és meglepő vidéki rokonaim számára, hogy a haldokló dédi sorban elkezdett köszönni a régen meghalt rokonoknak, ahogyan jöttek az ágyához sorban köszöntötte őket, és beszélgetett velük! Megjelent a fia, lánya, veje, szülei, és sorban jöttek egy napig a meghalt ismerősök.
Látszott rajta, hogy boldog, és már nagyon szeretne elmenni velük, szinte türelmetlen volt…
És este, a sok látogatás után sóhajtott egyet, és elment a halott rokonokkal egy könnyű és szép világba.

Amit érdemes tudni a haldokláshoz kapcsolódóan:

Haldoklási folyamat:
A négy elem távozása.
- Víz elem: könnyezés, vizelet,
- Föld elem: salakanyagok, belső tisztulás (káromkodás stb..)
- levegő elem: gázok, lélegzet lassulása, akadozása
- tűz elem: lassú kihűlés, szem változása és végül a halál.

Utoljára a lélek hagyja el a testet elszakítva az ezüstszálat. Mérhető a lélek súlya! A haldokló egyszerre látja a két világot sokszor és tud kommunikálni mindkét világ felé.
Haldokló segítése, felvilágosítása. (Tibeti Halottaskönyv az életről és a halálról)

A halálfélelem mögött megfogalmazhatatlanul is számos ok létezik: - például:

- ha az ember élete, körülményeik jobbak, mint a szférabeli állapota volt (ezt tudat alatt érzi.)
- ha nincsenek megérzései az élete előtti létezéséről ( a végleges megsemmisülés fóbiája)
- ha megérzi, vagy tisztában van vele, hogy eredménytelen életet élt, és tart a
a következményektől.
- ha túlságosan jó körülményeket tudott teremteni a maga számára (képtelen elszakadni
ezektől)
-túlzottan kötődik hozzátartozóihoz (akár nem tudja a közelségüket nélkülözni, akár
azt hiszi, hogy Ő nélkülözhetetlen a számukra)
- a gyenge lelkekbe táplált felfokozott életösztön hatására (ezek különben nagyon
könnyen dobják el maguktól az életet)

Névtelen szellem közlése a Halálfélemről:

„Mivel az emberi lét a nemlétezésről még nem esett messze, ezért beletörődik, de bele nem nyugszik az elmúlás gondolatába. Az emberi állapot a szellemi állapothoz hasonlóan olyan mint egy félálom, amit reggel álmodik végig a földi ember; ébren is van, nem is, alszik is meg nem is”….

…..”minden fájdalom, minden borzalom, minden rémület, ami az élet elvesztésének gondolatával jár, ebből az élettörvényből lép elő; és nagy szüksége van erre az embernek, hogy a sötétségből a világosságra, a halál állapotából az élet ragyogó útjára lépjen”

Haldokló haldoklási folyamata:

1. Tiltakozás a halál elfogadása ellen
2. „Miért én” kérdés feltevése? Miért nem más?
3. Megoldások a halál elkerülésére, kibúvok keresése.
4. Halál gondolatának elfogadása, beletörődés a megváltozhatatlanba.
Isten keresése vagy tagadása!
5. Halál érzése, testi és szellemi megkönnyebbülés. Sokszor a haldokló vigasztalja az itt maradt rokonokat!
6. Halál.

A hirtelen halállal meghalt emberek sokszor nem is tudják felfogni, hogy mi történt velük.
Ezért is érdemes felkészülni már életünkben a halál utáni történésekre –szellemi életre -, hogy ne érjen váratlanul. Természetesen már a földi életünket érdemes úgy kialakítani, hogy megfeleljen szellemi életünk komoly támaszpillérének.

Az ősz és a tél, amikor lehullik a falevél, a természet összegyűjti a fáradt anyagot, sokan ekkor mennek el földi életükből is, csökken az erejük, és ez az idő a legalkalmasabb az elmenetelre.

DE milyen sokan nem hisznek a halál utáni életben!

Zárásként olvassuk el Ady Endre halála után írt versét.

A „Mélységből”. Ady Endre, modern költőnk szellemének médiumi megnyilatkozása 1941-ből.

De profundis

Halottas párnámra boldogan tettem le ezt az
Elfáradt, megkínzott fejet
És vártam a Semmit!
A nagy Éjszakát, az örök feledést,
Az Enyészetet!
De az üvegszemű csontember
Kaján vigyorral a koporsómra ült.
Koporsóm elé befogva hat varjú
Károgva repült velem
A világűrön át!
Azóta itt vagyok.
Tudjátok mi van itt?
Köd, sűrű, szürke köd.
S én árnyék lettem árnyékok között.
Éjfélkor kísértő kósza lélek lettem,
Akiket szeretettem, én is felkerestem!
S akiket öleltem
Gyönyörosztó hévvel,
Menekülnek Tőlem!
Menekülnek tőlem hideglelős félsszel,
Pedig én élek!
Járom az árnyak bús kálváriáját,
Viselem Krisztusnak töviskoronáját.
Hát nincs menekvés?
Nincsen irgalom?
Engedjetek hát
Valóban meghalnom!

Karsay István
Budapest, 2008-12-09

Karsay   2018.08.06. 07:40  Hozzászólás

Energia csatolás

Nemrég olvastam egy érdekes cikket:
- Hamarosan leleplezi Széles Gábor a korábban bejelentett és komoly
sajtóvisszhangot kiváltó, Magyarország felívelését biztosító
energiacelláját. Amint korábban már mi is hírt adtunk róla, Széles Gábor egy
olyan különleges szerkezet gyártásának beindítását ígéri, amely miatt
“Magyarország olyan növekedési pályára áll amin már vagy ötszáz éve nincs.”
“A rejtélyes találmányról később annyi derült ki, hogy (talán) egyfajta
Tesla-tekercs, amelynek a tervezett hivatalos neve “energia cella”. A
készülék 150 kilogramm körüli, a levegőből csatolja ki az energiát és
feltalálóinak akár Nobel-díjat is jelenthet, nyilatkozta Széles Gábor a
Magyar Hírlapnak. A gyártás nemzetközi kooperációban fog megvalósulni, a
székesfehérvári Videoton és Ikarus részvételével. Emellett Széles Gábor egy
olyan, szintén nem kis jelentőségű projektben is dolgozik, amely a
dízelmotorok fogyasztását csökkenti körülbelül 20 százalékkal,
környezetszennyezésüket pedig közel nullára, akár a használt motorok
esetében is. Ezzel a benzinmotorok gyártása is értelmét veszítheti. Tehát az
energiacella bemutatása hamarosan várható. -

A mediális közlésekben az szerepel, hogy ez lesz a jövő energiája!
Az energiát a légkörből nyerjük ki, innen fűtünk, üzemeltetjük gépeinket, és a közlekedéshez szükséges energiát is innen fogjuk nyerni. Közlekedési eszközeink is emiatt gyökeresen majd átalakulnak, és a kvantum energia a tudományt, a teljes ipart, és ami fontos: az emberek szemléletét is gyökeresen átalakítja!
Rávilágít egy eddig láthatatlan, ismeretlen energiára, ami összefüggésben van a másik világ létezésével is, és az Isteni Kozmosz energiával, ami működteti a teljes fizikai világot, az emberi fizikai test fenntartásával egyetemben!
Miután tudjuk mi szellemtanosok, hogy minden bolygón van Élet, és technikailag a Mars bolygó áll hozzánk a legközelebb, de ott fejlettebb a technika. Nagyon sok technika tudás onnan kerül át a Földre. A Marson már régóta működik ez az energia ellátás, és lassan átkerül végre a Földre is. Mellékesen megjegyzem, hogy ez az energia már a megújult Föld működtető energiája lesz! Így közel állunk a Korszakváltáshoz, ha ez sikerrel működni fog!
Ebben a témában ajánlott videó, Egely György előadása - Tértechnológia http://www.youtube.com/watch?v=iZ7wzXSYKhQ
Írta:
Karsay István

Karsay   2018.08.05. 05:26  Hozzászólás

Energia a levegőből.

A szellemi tanítások már 100 éve arról beszéltek, hogy a jövő energiája, a járművek működése a levegő energiájából lesz kinyerve, sok helyen, mint például a Marson már így közlekednek. Nagyon régen tudjuk, hogy az olajkészleteknek nemsokára vége lesz, és a vele járó környezetszennyezésnek is, az új korban már nem lesznek elavult szennyező eszközök.
Az olajmaffia is sokat tesz a jó találmányok eltüntetéséért, de lassan ez felesleges, mert keményen fogyóban az olajkészlet, lásd Dobai is az olaj utáni életre készül!
Sok szellemi közlés beszél a jövőről, lesznek majd olyan „tv” készülékek, ahol a másik világban élő, a fizikai síkon „meghalt” szeretetteinkkel is tudunk majd beszélni, de most egy cikk kapcsán a levegőből előállított energiára kaptam fel a fejem!

És nézzük a cikket:
Széles Gábor újabb titkokat árult el a "csodafegyverről"
Hetek óta izgalomban tartja a közvéleményt, hogy miféle találmánnyal rukkol
elő Széles Gábor. A nagyvállalkozó-médiatulajdonos most újabb részletet
árult el: a készülék az energiát a levegőből csatolja ki, a következő
években egymilliót gyártanak belőle
http://nol.hu/belfold/szeles_gabpr_ujabb_titkokat_arult_el_a__csodafegyverrol_

Írta: Karsay István
Budapest, 2013-04-15

Karsay   2018.08.04. 07:19  Hozzászólás

Egy napon kapott infarktust három fiútestvér

Csak az éppen kórházi látogatáson lévő báty élte túl infarktusát a három
szicíliai fiútestvér közül, akiket egyazon napon ért szívroham.

Guido és Alberto Garofalo egy családi pikniken vett részt vasárnap az Etnán,
amikor a 45 éves Guido szívrohamot kapott, és holtan esett össze.

Bátyja, az 54 éves Alberto testvére segítségére sietett, ám érzelmei olyan
erősek voltak, hogy az ő szíve is megállt - számolt be róla kedden a
Corriere della Sera című olasz napilap.

Ezalatt a történtekről mit sem sejtő harmadik fiútestvér, Salvatore a
Catania városában kórházban fekvő idős édesanyjukat látogatta meg éppen,
amikor őt is szívroham érte. A férfit azonnal ellátták, a sürgősségi
osztályra szállították, ahol állapotát sikerült stabilizálni.

A családban egyébként a három fiún kívül hét lánytestvér is van.
Forrás: MTI

http://www.hir24.hu/kulfold/2011/11/29/egy-napon-kapott-infarktust-harom-fiutestver/

A cikkhez egy érdekesség:

12 évvel ezelőtt megismertem egy fiatalembert, 43 éves volt, hárman voltak testvérek, ő volt a legfiatalabb. Mindkét testvére előtte pár évvel 42 éves korában, ami karmikus kor, meghalt.
Ő 42 éves korában kapott egy szívinfarktust, de túlélte, majd utána egy tüdőrákot, soha nem dohányzott. Ekkor ismertem meg. Megpróbáltuk meggyógyítani, de hamar kiderült, hogy karmikus a halála, mint a testvéreié, így annyit tehettem, hogy halálfélelemtől rettegő barátomat – mert addigra összebarátkoztunk - felkészítettem a halálra, és az utána következő „életre”, az egész átmenetre. Soha nem halott a szellemtanról, csak ateista módon ebben az életben hitt.
Odáig eljutottunk 3 hónap alatt a tanulásban, hogy már azt is megbeszéltük, ha nagy fájdalmai lesznek, kapni fog morfiumot, de az utolsó pillanatban már ne kérjen, hogy tiszta fejjel menjen át! Annyira érdekelte már az egész „túlvilág”, hogy szinte örömmel és félelemmel teli kíváncsisággal várta a halált!
Karácsony napján érezte, hogy most fog elkövetkezni a pillanat, erősödtek a fájdalmai, és úgy döntött, hogy nem kér több morfiumot. Pár órás erős szenvedés után megszűntek a fájdalmai, és Tamás – mert így hívták a barátomat – karácsony másnapján elbúcsúzott a szeretetteitől a kórházban, majd csendesen elaludt és elment abba a világba, amit már nagyon várt.
Előtte az üzlettársa becsapta, de ezt is „helyre tettük”, és elengedte az összes negatív érzését, és sikerült így átmennie.
Nagyon jól érzi magát „odaát”, teljes rálátása van az itteni világra, több alkalommal is visszajelzett, és ebben a pillanatban hogy megemlítettem Őt már jelentkezett is nálam az energiájával, és jelzi intuíció útján, hogy valóban minden rendben!
szeretettel:
István

Karsay   2018.08.03. 05:09  Hozzászólás

DVD felvevő

Rájöttem arra, ha valami tönkremegy a lakásban, akkor egyszerre érdekes módon több műszaki dolog is, nekem egyszerre ment tönkre a laptopom, a számítógépem, és a DVD felvevő,
Szép lassan kijavítattam, illetve kicseréltem, amit nem érdemes javítani, így többek közt a DVD felvevőt se érdemes javítani, 30 ezer Ft lenne a javítás, és 39 ezer Ft-ért egy vadont új készüléket lehet kapni garanciával. Elég sokat használom, így szükség volt rá.
Nagyon szép dobozban árulták szokás szerint, csillogott villogott ahogyan elő van írva, a dobozt eltettem három napig, mert addig kicserélik ha gond van, és utána el lehet dobni, azaz kidobni egy szelektív gyűjtőbe, bár eléggé nagy doboz, szét kell tépni. Betettem az autóm hátsó ülésére, hogy majd egy alkalmas helyen kidobom.
Dolgom volt a Pólus Centerben, és beálltam a parkolóba, golyótollat vásároltam különben, akcióban lehettet kapni az egyik üzletben. A bejáratnál vannak pénzzel működő tolható nagy bevásárló kosarak, 100 Ft-al működnek, és felfigyeltem egy pénznélküli, elhagyott kosárra.
Jött a nagy ötlet! Nézzük meg a becsületes embereket!
Kivettem az üres DVD dobozt a kocsiból, bár igaziból nem volt üres, mert benne volt a szemét ami a csomagoláshoz kellett, és még pár olyan dolog, ami a szelektív hulladékba dobható, a dobozt otthon szépen visszaragasztottam, hogy könnyebben lehessen szállítani.
Nagyon kíváncsi voltam arra, hogy egy olyan helyen, ahol van biztonsági őr, kamera, körülöttem szinte csak márkás autók álltak mi történik a kosárban lévő dobozommal.
Amúgy ott van a Média Márkt kijárata is, így sokan tolnak ki vadonatúj termékeket.
Így betettem a kosárba, majd látványosasan bementem az előtérbe mintha keresnék még valamit. Nagyon rövid időt töltöttem bent, és mire kijöttem pár pillanat múlva lás csodát (vagy mégse lepődtem meg?): eltűnt a bevásárlókocsiból a DVD felvevő!
Így megoldottam a szemétszállítás problémáját egy csapásra, és kíváncsi lettem volna a tolvaj arcára, amikor lázasan az autójába pattan sietve kidübörögve a parkolóból, majd otthon örömittasan kinyitja az ingyen szerzett felvevőt.. 
Már csak abban reménykedem, hogy elvitte egy szelektív gyűjtőbe!
Utolsó időket éljük, nagyon kemény próbákon megyünk keresztül, még az alkalmi lopás is komoly bűn, hiszen a cél a lopás volt, más értékeinek eltulajdonítása. sokunk életében lesz ilyen lehetőség, és meg kell gondolni mindig tetteinket, hiszen sokszor próbának, sokszor kísértésnek vagyunk kitéve, és az ÉLET minden területén.
Nekem jó kísérlet, másnak az üres doboz komoly spirituális tragédia!
Budapest, 2011-08-19 Karsay István

Karsay   2018.08.03. 05:09  Hozzászólás

DVD felvevő

Rájöttem arra, ha valami tönkremegy a lakásban, akkor egyszerre érdekes módon több műszaki dolog is, nekem egyszerre ment tönkre a laptopom, a számítógépem, és a DVD felvevő,
Szép lassan kijavítattam, illetve kicseréltem, amit nem érdemes javítani, így többek közt a DVD felvevőt se érdemes javítani, 30 ezer Ft lenne a javítás, és 39 ezer Ft-ért egy vadont új készüléket lehet kapni garanciával. Elég sokat használom, így szükség volt rá.
Nagyon szép dobozban árulták szokás szerint, csillogott villogott ahogyan elő van írva, a dobozt eltettem három napig, mert addig kicserélik ha gond van, és utána el lehet dobni, azaz kidobni egy szelektív gyűjtőbe, bár eléggé nagy doboz, szét kell tépni. Betettem az autóm hátsó ülésére, hogy majd egy alkalmas helyen kidobom.
Dolgom volt a Pólus Centerben, és beálltam a parkolóba, golyótollat vásároltam különben, akcióban lehettet kapni az egyik üzletben. A bejáratnál vannak pénzzel működő tolható nagy bevásárló kosarak, 100 Ft-al működnek, és felfigyeltem egy pénznélküli, elhagyott kosárra.
Jött a nagy ötlet! Nézzük meg a becsületes embereket!
Kivettem az üres DVD dobozt a kocsiból, bár igaziból nem volt üres, mert benne volt a szemét ami a csomagoláshoz kellett, és még pár olyan dolog, ami a szelektív hulladékba dobható, a dobozt otthon szépen visszaragasztottam, hogy könnyebben lehessen szállítani.
Nagyon kíváncsi voltam arra, hogy egy olyan helyen, ahol van biztonsági őr, kamera, körülöttem szinte csak márkás autók álltak mi történik a kosárban lévő dobozommal.
Amúgy ott van a Média Márkt kijárata is, így sokan tolnak ki vadonatúj termékeket.
Így betettem a kosárba, majd látványosasan bementem az előtérbe mintha keresnék még valamit. Nagyon rövid időt töltöttem bent, és mire kijöttem pár pillanat múlva lás csodát (vagy mégse lepődtem meg?): eltűnt a bevásárlókocsiból a DVD felvevő!
Így megoldottam a szemétszállítás problémáját egy csapásra, és kíváncsi lettem volna a tolvaj arcára, amikor lázasan az autójába pattan sietve kidübörögve a parkolóból, majd otthon örömittasan kinyitja az ingyen szerzett felvevőt.. 
Már csak abban reménykedem, hogy elvitte egy szelektív gyűjtőbe!
Utolsó időket éljük, nagyon kemény próbákon megyünk keresztül, még az alkalmi lopás is komoly bűn, hiszen a cél a lopás volt, más értékeinek eltulajdonítása. sokunk életében lesz ilyen lehetőség, és meg kell gondolni mindig tetteinket, hiszen sokszor próbának, sokszor kísértésnek vagyunk kitéve, és az ÉLET minden területén.
Nekem jó kísérlet, másnak az üres doboz komoly spirituális tragédia!
Budapest, 2011-08-19 Karsay István

Karsay   2018.08.02. 05:26  Hozzászólás

Dimenzió - korszakváltásról kicsit komolyabban.

Állandóan hallgatom és olvasom az interneten, hogy most már átmentünk az 5. vagy 6. dimenzióba, sok esetben, amikor erre rákérdezek, azt a választ kapom, hogy „már átmentünk csak nem vettük észre”.
Ilyenkor megkérdezném, hogy akkor ennek mi az értelme? 
Amikor a „nagy 2012” bumm elmaradt, egy ilyen hölgyet megkérdeztem, hogy most akkor mi van? Tudjátok milyen választ kaptam?
„Azért maradt el a nagy változás, ami katasztrófával jár, mert – ő se gondolta volna – akkora volt az imájának ereje, hogy emiatt elmaradt”! No comment!

Amikor rákérdezek a sok „okostojásra, hogy meséljenek már erről az 5. dimenzióról azért nagyon sokat nem tudnak mondani. Mert ő maguk sincsenek tisztában vele!

A Korszakváltás nem dimenzióváltással fog járni, hanem az egész Kozmosz (Kozmoszok milliárdjainak) megemelkedett rezgésével, ami azt jelenti, hogy azok az emberek (szellemi lények), aki a cselekedeteikkel, tetteikkel, gondolataikkal minősítik magukat – azaz önmaguk Bírási és nem Isten ítélkezik felettük – saját magukat lerezegtetik, és átkerülnek egy alsóbb Napkörbe. Ezt hívhatjuk a gyengébbek kedvért egy másik Kozmosznak, pár milliárd évig itt lesznek, hogy lehetőséget kapva újra a nulláról indulva, megtisztítva újra kezdjék szellemi evolúciós útjukat.
Innen fognak majd felkerülni újra egyszer a Föld nevű bolygóra. Ezt hívják Kegyelemnek!
Most folyik a kiválasztás, mindenki vizsgázik szellemi értettségéből. Halkan megjegyzem, hogy azért itt több élet eredménye számít, de nagyon befolyásolja az „érettségi vizsga”, ami éppen most zajlik.
A Bibliában is szó van erről a János Jelenésekben, csak erre az igaz magyarázatot a szellemi közlések adják számunkra. Majd lesz még egy hasonló „menet” később, de most erről nem érdemes beszélni.
A változás nem csettintésre fog történni, hanem lassú átalakulással, ami egyre jobban begyorsul, nagy eséllyel sokan még ebben az életükben ezt megélik, átélik.
Azért is vagyunk most ilyen sokan, mert most van még egy utolsó lehetőség bizonyítani!

Akkor nézzünk pár érdekességet, hogy hogyan történik majd a változás!

Szellemi közlések beszámoltak az 1990 –es években (Zita médium), hogy 2000 – és 2010 között egy tenger alól feltörő nagy katasztrófa fogja beindítani az utolsó – visszavonhatatlan – időszakot. Ez volt a Tsunami 2004 december 25.-én, és azóta szinte mindennaposak a katasztrófák, alakul át a Föld.

A Vénusz és a Szaturnusz már több energiát sugároz ki magából, mint amennyit a Naptól felvesz. Vagyis megkezdődött az átalakulásuk, hogy egykor Nappá válva megkezdhessék önálló életüket, hivatásukat, s talán naprendszerünk holdjaiból alakítanak ki saját bolygórendszert. A szemünk láttára forog a világ kereke, és a fejlődés a célba érkezésig - megállíthatatlan.

Körülbelül 10 éve egy csillagászattal foglalkozó oldalon olvastam, hogy a Nap a számítások szerint kb. 50 ezer évig fog energiát kibocsátani, és a Szaturnusz elkezdett változni, és elképzelhetőnek tartotta a cikk írója, hogy talán átveszi egyszer a Nap helyét, és funkcióját!
Persze ezt is sokan cáfolják, hogy lehetetlen, mint eddig sok mindent, ami azóta VALÓSÁGÁ vált!

Ez a tájékoztatás bizonyítja, hogy a Naprendszerünk is át fog alakulni a Korszakváltás elérkezésének teljes idejére, és az Aranykor működését pályaeltolódásokkal, bolygóátalakulásokkal fogja biztosítani, nemcsak a Föld fog átalakulni. A Földön lévő emberekre, és magára Földdel kölcsönhatásban állnak a bolygók.

Erről a szellemi közlések számoltak be 100 évvel ezelőtt első alkalommal, hangosan nevettek rajta (és rajtam amikor ezt leírtam 10 éve) a tudósok és okosok!

Valami furcsa dolog történik a Nappal
http://www.origo.hu/tudomany/20130517-nap-napfoltok-napkitoresek-napfoltmaximum-2013-maunderminimum.html?source=hirlevel

Arra is emlékszem, amikor az Énok –kulcsokban a 60-as évek végén, amikor megjelent, szó volt a pólusváltásról, és mindenki, aki kicsit tudósnak tartotta magát hangosan nevetett és cáfolta!
A Föld mágneses mezője kelet felé tolódik
http://boldognapot.hu/blog/a-fold-magneses-mezoje-kelet-fele-tolodik/

Írta:
Karsay István
Budapest, 2013-05-19

Karsay   2018.07.31. 06:08  Hozzászólás

Betegség.

Pár éve történt velem a következő eset.
Olaszországba készültünk nyaralni, amikor egyik reggel az illemhelyről történő felkelés után láttam, hogy csupa vér a toalett kagylója, majdnem elájultam a látványtól!
Persze egyből rohantam az orvosomhoz, hogy mindjárt elvérzek és meghalok!
Rövid vizsgálat után kiderült, hogy ez az aranyértől van, és kiderült, hogy sürgősen műteni kell. Eddig nem is hallottam ilyen betegségről.
Ez sajnos nem megy - mondtam az orvosomnak - mert utazom nyaralni, de ha megjöttem, akkor megyek csak műtétre. Az utazást már nem lehetett lemondani!
Kaptam kenőcsöt meg kúpot, ami enyhíti a betegségem, és elmentem nyaralni.
Megjegyzem az aranyér már kézzel tapintható volt!

Harmadik vagy negyedik nap éjjel álmomban átéltem, hogy egy műtőbe tolnak kis szürke emberek. Rendes műtő volt, a szemük teljesen kifejezéstelen volt, de nem voltak félelmetesek. Az egyik oldalra fordított, miközben le voltam takarva valami szürkés lepellel, és a fenekem birizgálta, valami éles hajszálhoz, vagy szőrhöz hasonlító vékony valamivel átkötötte az aranyeremet, és elszorította. Nem láttam, csak éreztem. És pár perc múlva elszáradt az összekötött béldarabka, és leesett magától. Valami ilyet éreztem.
Utána bekenték valamivel, majd érzékeltem, hogy kitolnak a műtőből, és visszakerülök az ágyamba.

Egy jót aludtam, és reggel ébredés után elmeséltem a különleges álmomat a feleségemnek, majd elmentem a reggeli szükségleteimet elvégezni a mellékhelyiségbe, és legnagyobb megdöbbenésemre eltűnt az aranyerem!

Mondani se kell, elmaradt a műtét is a nyaralásom után!

Karsay   2018.07.30. 05:33  Hozzászólás

Az internet személytelensége, mentális veszélyei, és esetleges előnyei.

Ma reggel felébredtem, és ahogyan megnéztem a leveleimet, és a közösségi fórumokat, sok gondolat jutott eszembe és ezeket szeretném megosztani veletek.
Most nem a vírusokról és egyéb technikai dolgokról akarok beszélni, hanem egy teljesen más - mentális - megközelítésről.
Most kezdem a saját példámról. 1997 óta van internetem, és már "ismerkedés" második napján rátaláltam egy ezoterikus levelezőlistára, aminek több mint 10 évig tagja voltam, és sok barátot szereztem onnan. Mehettem volna szex oldalakra is, ugyanis abban az időben kevesebb web. lap volt, és sokan, akik akkor még nem interneteztek nem is tudhattak róla, hogy bárhova mentünk, fizetett hirdetésként állandóan felugrottak a szex oldalak reklámjai, akarva - akaratlan, elkerülhetetlenül, de a felhasználón múlott, hogy meglátogatta, vagy bezárta az ablakot. Én bezártam őket, és mint kiderült sok vírustól így meg is menekültem!
E. mailben is terjedtek a vírusok, abban az időben az volt a szokás, hogy egy híres színésznő meztelen fotóját akarták megmutatni egy honlapon, ami természetesen egy vírusos oldal volt, és az egész rendszer az emberi kíváncsiságra épült! Én ezt is megúsztam, mert nem voltam kíváncsi egy fotóra se. Csak érdekesség kedvéért megjegyzem, hogy volt egy ügyetlen barátom aki történetesen nő volt, és egy nagyon bizalmas levelet a családi dolgairól körlevélként küldött el az összes címjegyzékében lévő ismerősének. Én a második mondat után rájöttem, hogy ez tévedés volt, és bezártam a levelet, majd visszaírtam, hogy valamit nagyon elszúrt, és ezt nem nekem akarta elküldeni. Később elkezdett magyarázkodni a levélben leírt komoly családi dolgok miatt, és alig akarta elhinni, hogy én nem olvastam el a levelet, mert tudtam, hogy nem nekem szólt!
Ma már az internet is szerepel a szenvedélybetegségek listáján a drog és az alkohol mellett.
Vannak olyan emberkék, akik egész nap a munkahelyükön számítógéppel dolgoznak, sőt ott intézik a levezésüket, fórumokat, majd hazamenve elfelejtkeznek a feleségről, családról, bezárkóznak és folytatják azt amit elkezdtek. Egyszerűen képes szétesni a család, elhidegülnek egymástól az emberek, majd véget érnek a normális emberi kapcsolatok.
Sokszor pont az internet adta lehetőség miatt újabbak alakulnak ki, amik a megcsaláshoz vezetnek, hiszen itt felkínálják magukat z emberek nemtől függetlenül egymásnak, vagy futó kapcsolatok miatt, vagy nagyritkán társat keresnek. Pár ismerősöm tárkereső oldalon keresi a boldogságát, és megdöbbenve veszi észre, hogy itt alig lehet társat keresni, a kapcsolatok nagy része a szexről szól! Egyszer egy külföldön élő ismerősöm javasolta, hogy lépjek be egy közösségi oldalra, angol nyelvű volt maga az oldal. Én azt hittem, hogy olyam mint az akkor elkezdődött iwiw. közösségi oldal. Kiderült, hogy ez társkereső, én fényképpel feljelentkeztem annak idején, rendszeresen üldözött egy amerikai néger pasi rózsaszín szívecskét tartva a nemi szerve elé. Én akkor még 160 kilós voltam, ez a pasi annyira beindult rám szerintem, hogy azt se vette észre, hogy nem tudok angolul (jó, csak a tudásom hiányos kicsit, azért tudok valamennyit, mint például - igen - nem - és" nem értek angolul", és ezt tökéletes kiejtéssel) és hogy Európában élek. Bár ha belegondolok mai fejjel, ha visszaírok ez képes lett volna értem ideutazni! DDD
Szoktam média csendet tartani, van amikor napokig nem kapcsolom be szándékosan gépet. tavaly a technika is segített, mert két hónap alatt max. 3 hétig működött mire kicseréltem a sok javítás után. Ekkor rájöttem arra. amit a nyaralásaim alatt is élveztem, ahova szándékosan nem vittem laptopot, és nagyon jól érzem magam, és volt időm kirándulni és sok még mindenre!
Azóta szándékosan nem kapcsolom be időnként. Van egy barátom, aki Váradi Tibor szellemi tanítónál dolgozik és tanít, már a 2000-es évek elején is médiaszünetet tartott szándékosan, és én később jöttem rá, hogy milyen jól tette, amikor magam is megtapasztaltam, hogy miért csinálta!
Két éve beteg volt a feleségem, és amikor hosszú idő után kiengedték a kórházból ahol nagyon sokat voltam vele és gyógyítottam - sikerrel - , itthon napközben folytattam az internetezést, amikor pár nap múlva a fejemre csaptam és ezt mondtam magamnak:
" Pisti te ennyire hülye vagy? Itthon van végre a feleséged (megjegyzem ifjú házas voltam akkor, és 20 éves volt a feleségem, azóta megöregedett, már 23 éves lett), és te a számítógép előtt töltöd az idődet? Azóta tudatosan odafigyelek rá, hogy ne menjen a családi és baráti kapcsolatok rovására a gépezés.
Sokan a gyereküket akár kényelemből, akár figyelmetlenségből hagyják a gép előtt ülni, addig se kell a gyerekkel foglalkozni, ahelyett, hogy rászoktatnák a sétára, kirándulásra, sportra (tisztelet a kivételnek), és lassan kialakul egy fizikailag gyenge "kibernemzedék", aki ért ugyan a számítógéphez, de nem képes egy tábortűzhöz fát vágni, vagy tüzet rakni, vagy rosszul van attól, ha egy étteremben nyáron a kerthelyiségben rászáll egy veréb az abroszra morzsát csipegetni!
Apropó. Étterem: "öröm nézni", amikor beül egy szerelmes pár vagy egy család, mindenkinek a kezében egy mobiltelefon, és intézik az ügyeiket, vagy interneteznek rajta! De a lelkükben elmondhatják, hogy együtt a család! Már kifejlesztettek mobilt öreg szülőknek, totyokóknak is, igaz főleg a szülök hívják a gyereket, hogy tuják, hogy "merre csavarog az a büdös kölyök" és mikor akar hazaérni. De sokszor még a szülőknek se jut eszükbe ha már a közelükben van a telefon, hogy a saját szüleiket felhívják, hogy "hogy vannak", ráadásul a mai tarifarendszerben az már ingyen van!
Azért itt lazán megjegyzem, hogy híradásipari technikus az eredeti végzettségem, és kicsit értek az elektronikához. Már a legelején kételkedtem, hogy nem káros a mobiltelefon sugárzása, mert ez ellentmondana az összes elektromos és rezgés törvények, és sok ezoterikus ember már kezdettől fogva tudja, hogy az ember rezgésekből áll. Az ateista emberek (főleg orvosok ) egy része is ezt tudja, hiszen a sugárzást alkalmazzák terápiára, gyógyításra stb...
Miért gondolná bárki is, hogy a telefon hatástalan lenne ránk!
Íme, itt egy videó, ezt javaslom, hogy mindenki nézze meg, és gondolkozzon el rajta, és küldje el a barátainak, ismerőseinek!
A halálos mobiltelefon - The Truthseeker
https://www.youtube.com/watch?v=QJa3w3WYbtI

A gyerekek már korán agydaganatosak lesznek, mert még gyenge még a koponyacsomtjuk, lányok melltartóban tartják a mobilt, és csodálkoznak, ha leoperálják a mellüket daganat miatt, fiuk zsebben, és éljen a prosztatarák vagy impotencia! Elmesélik a videón, hogy a 30-es évek Amerikájában úgy reklámoztak cigarettákat (orvosi ajánlással,engedéllyel) , hogy gyógyító hatásuk van a hörgőkre, a asztmára, gyógyítja a tüdőt is! A mobilt is ártatlanak állítják be. sokan a párnájuk alatt fekszenek le vele, hogy jó közel legyen. Nekem sajnos a munkám miatt éjjel - nappal be van kapcsolva, de... jó messze tőlem amennyire csak lehet! Néha a zsebemben is hordom, ismerve a veszélyeket, de csak keveset. mondjuk nekem könnyű már 4 és fél gyerek után, nincs veszélyeztetve a fajfenntartás! (Azért írtam 4 és fél gyereket, mert a "fél gyerek a feleségem, aki "egy a háromban" a gyermekem, anyám, és feleségem ; és tanítványom is, bár itt én is tanulok annyit tőle mint ő tőlem)
Ha kellő képen elmélyedtünk az internetezés és a mobiltelefonálás örömében , akkor beszéljünk a képernyőről is. amikor iskolába jártam elmondták, hogy katódsugárzású (azaz csöves ) tévéket ötszörös képernyő átmérőjű távolságról kell nézni a sugárzás miatt. Na ez a sima monitoroknál nem is teljesülhetett, mert akkor nem lehetett volna dolgozni vele a munkahelyeken! Később ezt rendeletben módosították, hogy bevezették, hogy 40 perc után 20 perc szünet. kötelező! Persze ezt soha nem tartották be, mert ha valaki mondjuk egy bankba felállt volna 20 percre másnap már nem lett volna munkahelye!
Szerencsére jöttek az LCD monitorok megmentve a helyzetet!
Előre jelzem, hogy az emberi szem nem arra lett kitalálva, hogy egész nap egy világító képernyőt nézzen, egy idő után fárad a szem, és hosszútávon ugyanúgy tönkreteszi, mint ahogyan már elektromos készülék is, a láthatatlan sugárzással, elektroszmoggal, fényerővel.
De erre is majd később fogunk rájönni, felismerni, amikor már sokaknak késő lesz.
Nem vettétek észre, hogy milyen jó a szemnek, ha hosszú internetezés vagy gépezés után kikacsoljátok a gépet? Még az agyatok is megnyugszik, mert annyi infót kap egy óra alatt, mint régen egy nap alatt talán!
És akkor it a legújabb divat, a tabletgép őrület, elfelejtünk igazi könyvet olvasni (emiatt lassan a nyomtatott sajtó tönkre is megy), mindent letöltünk, és ingyen lehet olvasgatni, tanulni. Apropó, tanulás, külföldön már sok iskolában csak tabletgépet használnak könyv helyett. Igaz, már ennek is meglett a nagy veszélyforrása, mert ha a tanár arrébb megy, a gyerek kattint egyet, és máris játszik a gépen, vagy e. mailezik a barátaival! Ezek a gépek ugyanúgy rongálják a szemet, és negatív mentális hatással vannak a használójára.
De a fontos, hogy lehet nagyon sok papírt spórolni, sajnos egy kicsit van benne igazság is, mert sok fát ezért vágnak ki, irtják az őserdőket, de ha odafigyelnénk a fatelepítésre és újrahasznosításra, akkor nem rongálnánk a szemünket, elménket, és lenne sok nyomdaipari embernek is munkája!
Íme egy érdekes videó a tabletgépről:
Kell még papír nekünk?
https://www.youtube.com/embed/V_gOZDWQj3Q?rel=0
Most egy kicsit azért beszélek a jó dolgokról is!
Az internet megkönnyíti a mai világban a munkánkat, az információ szerzést,barátokat szerzünk és igaz barátságok is köttetnek, vagy házasságok.
Csak nem mindegy, hogy felismerjük azt, hogy egyensúlyban kell lenni. időt kell szakítani a barátokkal (családdal) történő kirándulásra, nyaralásra, de úgy, hogy a gépeinket otthon hagyjuk, és a telefont is vész esetére visszük csak magunkkal. Ha az a "büdös kölyök a tiltásom ellenére felment a szakadék szélére és eltörte a lábát és segítséget kell kérni! Remélem ez a mondtad nem veszi el a leendő kirándulók kedvét semmitől! DDD
Van egy aranyos barátom, lány és állandóan a telefonján lóg és internetezik, félig figyel rám, ha elmegyünk közösen valahova. Ma már úgy viszem kirándulni magunkkal, ha a telefon nincs bekapcsolva, max. ebéd után - hogy ne kínozzam annyira, hiába ilyen a baráti szeretet - megnézheti az e. mailjeit, aztán telefon újra kikapcs!
Azt is be kell vallani, hogy csodálatos embereket ismertem meg az interneten, sőt a Detty a feleségem is így talált rám 4 éve, mert médiumi úton lejött neki, hogy kit kell keresgélni, és sikerrel járt. sokat jártam tanítani személyesen, ma már kevesebbet vállalok, mert fontos a feleségemmel való törődés,a betegsége ellőtt volt, hogy heti 5 előadást is tartottam, most lecsökkentettem, az internetnek köszönhetően. részben a gazdasági válság is beleszólt, mert az IGAZ szellemi tanítások kisebb réteget érintenek. Sajnos drága az üzemanyagköltség, pályamatrica stb.., és hiába tartok ingyen előadást, ezek a költségek így is komolyak ma már.
Lehetne szép fellegzős szavakkal és hazugságokkal amik látványosak beszédíteni egy - egy előadásra pár száz embert vagy akár pár ezret, de ez messze áll tőlem,és nem ez a CÉL, akik meg ezt teszik, majd egyszer elszámolnak mindenről ahol ezt számon kérik. Sajnos pár "tanító" maga sincs tisztába azzal, hogy nem a jó oldaltól kapja a segítséget, de ez most egy másik téma lenne, de azért itt egy találó video erről a témáról:
Penge élen táncolók Szász Ilma riport.
http://www.vntv.hu/vivanaturavideo.php?vid=d7880f40b
Visszatérve az internet előnyeire, nagyon jól lehet használni tanításokra! Már régóta tanítok az interneten, nagyon sok fórumon, levelezőlistán, ami mára mondjuk csak kettőre szűkült le, a Spirituális Baráti Kör és a Szellemtani levelező listára, mert a szellemtudomány mai is csak kevesek érdekel, még ezoterikusnak, vagy annak való emberkék sincsenek tisztában vele, hogy ez a szellemvilág segítsége a mindennapi életünkhöz, hogy a legjobban éljük meg.
( Karma, párkapcsolat stb..)
Régebbe változó volt az előadásokon résztvevők száma, volt olyan, hogy kedden előadást tartottam és hárman voltak, szombaton egy másik városban háromszázan!
De itt az internet segítségével a hírleveleimet kb. 8-10 ezer ember olvassa havonta, a napi tanításokat kb. 4-5 ezer ember! Ennyit nem tudnék előadásra becsábítani, igaz sokaknak nem is lenne lehetőségük, mert a világ minden pontján megtalálhatók, és így van lehetőségük hozzájutni az anyagokhoz, videókhoz. előadásimat pár éve felveszem videóra, és így bármikor megnézhetők.
Ma például Olaszországból fog hívni egy indigólány, aki ebben a témában teljesen egyedül van és rám talált, és pár kérdésre szeretne választ kapni, és amit megbeszélünk 15 perc alatt, az levelezésben több nap lenne! Bevallom őszintén, hogy nem nagyon szoktam skypolni, mert akkor az egész időmet a gép előtt tölteném, de a kivétel erősíti a szabályt! DDD
Megjegyzem említetem, hogy volt pár levelezőlista ami megszűnt vagy én léptem kis a szellemisége miatt, ilyen volt az egyik magát indigónak nevező levelezőlista!
Sokat foglalkozok indigó gyerekekkel, mert a feleségem is az, és kettőnk tapasztalat összeadódik, és ezen a listán mindenről lehetett beszélni, csak az indigókról nem!
Már majdnem vicces volt, ha lett volna kedvem nevetni rajta! Mert ez olyan komoly társadalmi probléma,ami emberek, családok életét teheti örökre tönkre vagy segítheti!

Indigógyerekek előadás írásos változata:
http://data.hu/get/3582947/09_Indigogyerekek._Karsay_Istvan_eloadasa_.doc
Szóval lehet jóra is használni az internetet, kihasználni az előnyeit, ismerve a mértéket, veszélyeket, és ezeket felismerve alkalmazni!
Barátaink itt tudnak segítséget kérni, mi is tudunk segíteni he kell, jó programok vannak meghirdetve, ahova.. szerencsére gyalog kell elmenni! Sajnos van olyan ismerősöm, aki elmondta, hogy azért nem jár ez Budapesten az előadásaimra, mert úgyis felveszem és megnézheti videón. Ha ezt az írást elolvasná, akkor rájönne, hogy mennyivel másabb egy élő előadás rezgése, ahol benne van az előadó személyiségének a rezgése is, és mennyivel másabb egy képernyőt nézni és hallgatni! Annyira olcsó a budapesti belépő a terembérlet miatt, hogy itt inkább a kényelem számít nála azt hiszem! DDD
Így kedves Barátaim irány kirándulni, sétálni, leülni egy könyvvel és olvasni. Én imádok a természetbe kimenni, elővenni egy kellemes könyvet és olvasni! Megjegyzem reggel is szeretek olvasni egy csendes helyen a felkelés után! (Érti aki érti.. )
Ma csak azért nem mentünk kirándulni mert reggel óta esik az eső, de a holnapi nap (remélem nem esik) kirándulással fog eltelni! Megyünk egy meleg vizes gyógyfürdőbe Veresegyházra, és közbe hozunk Fótról forrásvizet is!
Így ha elolvastátok ezt a kicsit hosszúra sikerül írásom nyújtózzatok egyet, dörgöljétek meg a szemeteket, néztek ki az ablakon, és irány a természet!
Remélem sikerült egy kis gondolkodásra késztetni, hogy találjuk meg a helyes utat, a helyes arányt, feleljünk meg a fizikai test és a sík "normális" körülményeinek, érezzünk rá az egyensúlyra a napjainkban, és... saját magunkban is!
Szeretettel:
Karsay István
Budapest, 2014-02-08
UI: egy kis segítség:
A Szellemtudomány alapjai http://data.hu/get/2313356/A_KONYV_Szellemtudomany_alapjai_konyv_.doc

ElőzőKövetkező

Vissza: Karsay István fóruma