Két emlék

Kép
Barok László   2019.05.08. 11:09  Hozzászólás

Az egyik első emlékkép, hogy Jászárokszálláson a Kiserdőben vagyunk gyerekek, négyen vagy öten. Meglátunk egy szintén 4-5 gyerekből álló csapatot. Nem ismerjük őket, de játszani kell. Ezért jöttek ki ők is. Odakiáltjuk nekik, ellenetek vagyunk. Aztán szaladunk, s elbújunk. Ők pedig tudják, most keresni kell minket. Ha bújócska, hát bújócska. Én egy ritkás bokorba bújtam. Arra gondoltam, ha túl sűrű lenne a bokor, azt jobban megnéznék. Pár méterre tőlem elmennek, a bokromat figyelemre se méltatják. Elgondolásom tehát bevált. Kiballagtam a Kiserdő szélére, s megvártam, hogy a többiekkel mi lesz. Egy társam még csatlakozott, a többieket megtalálták, akiket aztán diadalittasan hozták ki, mint „foglyokat”. De el kellett ismerniük, győzelmük nem teljes, kettőnket nem tudtak megfogni.

Trabantom (ez egy autó volt) első kerekei mögé sárvédő gumikat kell tenni. Így láttam egy nyugati kocsinál, ez olyan elegáns, kocsim arculatát biztos emelni fogja. Először tehát bemásztam a kocsi alá, s megnéztem, hogyan helyezhető oda az a gumilap. Volt ott egy másfél centis perem, ha azokat kifúrom, a gumikat fel tudom tenni. Egyszerű. Persze a gumikat ugyanott kell majd kifúrni, ahol a peremlyukak vannak. Boltból gumikat vettem, lomtáramból csavarokat beszereztem, fúrót elkunyeráltam egy barátomtól, aztán újra bemásztam a kocsi alá, 3-3 lyukat fúrtam, felcsavaroztam a gumikat, s jólesően vártam, hogy dicséretet kapjak. De ez elmaradt. Később se volt elismerés. Csak egyszer, amikor felhívtam a figyelmet erre.

Vissza: Barok László fóruma