Matrica

Kép
Barok László   2019.05.08. 11:21  Hozzászólás

A nagykátai keverőtelepen dolgoztam. Volt egy nagyon modern takarmánykeverő gépünk. Lényegében egy kamion volt. A jármű középső részén volt elhelyezve a daráló, ide gégecsöveken keresztül szippantotta be a búzát, kukoricát, rozsot, lucernalisztet. Olyan volt ez, mint egy hatalmas porszívó. A tartályba még lehetett kis ablakon betenni premixeket, vitaminokat és egyéb kisebb összetevőket. Ha a kívánt mennyiségek a tartályban voltak, a daráló bekapcsolt, s lisztté formálta a betett tápanyagokat. Akkor egy csövön kifolyatták a készt tápot, s zsákokba porciózták. Egyszer szóltak a gépkocsivezetőnek, hogy el kell hozni két matricát Fábiánsebestyénről, ami vagy 80 km. Gépkocsivezetőnk olyan matricára gondolt, amiket füzetekbe ragasztanak. És csak kettőt? Semmi gond! Magában gondolhatta, minek ezért olyan messzire menni? Örültség! Akkor még nem tudta, hogy ezek a daráló matricái, amik egyenként másfél mázsásak és lényegében ezekkel darál. Engem küldtek el vele, hogy intézzem a hivatalos ügyet, amit teljesen fölöslegesnek látott a gépkocsivezető, minek azért a két nyamvadt matricáért még el is küldeni valakit? De legalább lesz az úton így kivel beszélgetni. Egy főkertészt kellett megkeresni, az adta ki a matricákat, amiket gépkocsivezetőnk először a tárcájába akart tenni, de amikor látta, hogy ketten is csak nehézkesen tudják a furgonba rakni, nagyon elhallgatott. Ahogy idefelé jöttünk Tiszaföldvárt elhagyva láttam egy útjelző táblát, hogy Homok felé leágazás. Hát ez meg mi? Persze nem tértünk le, de számos dolgot tudó gépkocsivezetőnk mondta, ott van egy nevelőotthon szellemi fogyatékos gyerekekkel. Eszembe se jutott, hogy majd éveket fogok ott dolgozni.

Vissza: Barok László fóruma