Mesék, szép történetek

Kép
Karsay   2019.05.31. 10:30  Hozzászólás

A pap, aki nem értette Isten üzenetét

Hol volt, hol nem volt, volt egyszer egy falu. A falu mentén egy esős évszakban kiáradt a folyó. A háborgó víz áttörte a gátat, és elárasztotta a falu utcáit. A házak egymás után dőltek össze, mindenki próbálta megmenteni családját, jószágait, kis vagyonkáját. Egyedül a pap nem menekült, nyugodtan ült, és nézte, ahogy a víz egyre magasabbra emelkedik. A falusiak egy csónakkal mentek érte, és így kérlelték:
-Tisztelendő úr, fogja a holmiját, gyorsan szálljon be a csónakba, mert különben elviszi az árvíz, és akkor már nem tudunk magán segíteni!
A pap azonban legyintett:
-Hagyatok csak, én jóban vagyok Istennel, szolgálom őt, ezért bármi történik, ő is vigyáz rám, így nem lehet semmi bajom. Menjetek csak, magatokkal törődjetek!
Másnap a víz annyira megemelkedett, hogy a papnak a templom legfelsőbb ablakába kellett felmásznia, nehogy elvigye az ár. A falusiak újra elmentek érte egy csónakkal.
-Tisztelendő úr, jöjjön velünk, hiszen elviszi a víz, hadd segítsünk magán!
A pap erre csak nevetett.
-Mondtam már nektek,hogy én megegyeztem az Istennel. Életemben szolgálom őt, ezért ő is vigyáz énrám.
Harmadnap már a templom tornyáig ért a víz. A legbátrabb falusiak megint megpróbálták megmenteni, de a pap csak azt ismételgette, ami korábban. Néhány óra múlva a pap elmerült a vízben és mivel nem tudott úszni, belefulladt.
Halála után Szent Péter elé került,És így szólt hozzá nagy mérgesen:
-Nekem egyezségem volt az Istennel, hogyha bajba jutok, segít rajtam, hiszen rendesen szolgálom. Miért nem segített hát mégsem?
Szent Péter erre így válaszolt:
-Ne Istent hibáztasd, hiszen ő háromszor is küldött neked segítséget, de te egyszer sem fogadtad el azt!
Sok ember él, akik a jelképes üzeneteket nem veszik észre, Isten segítő karját nem fogadják el. Sokan úgy képzelik el Istent, mint egy kedves öregurat, aki egyszer majd személyesen segít rajtunk. Valamennyi ember, valamennyi állat, az összes növény, és minden, ami körülöttünk van, Isten teremtménye. Isten az ő jóságát rajtunk keresztül érvényesíti. Minden ember olyan, mint egy csillag. Megszületik, végigfut az égen, és átadja azt az üzenetet, amit hordoz.

UI:

Deepfake: támad az új, hamis valóság
https://pcworld.hu/pcwpro/deepfake-uj-hamis-valosag-261780.html?fbclid=IwAR3
Ne haladj előttem, mert nem tudlak követni! - Ne gyere utánam, mert nem tudlak vezetni! - Jöjj ide mellém, és legyünk csak barátok! - (Albert Camus)

Karsay   2019.05.28. 08:33  Hozzászólás

A REST TÖBBET FÁRAD

Rege

Krisztus urunk egyszer, amint éppen egy város felé mendegélt Péterrel, egy krajcárt talált az úton. Szólt Péternek:
- Vedd föl azt a krajcárt, Péter! Még hasznát vehetjük.
- Nem veszem én - mondotta Péter.
- Vedd föl, Péter!
- Minek, Uram? Nem érdemes lehajolni egy krajcárért!
Hát jól van. Krisztus urunk nem szólt többet, hanem lehajolt, s fölvette a krajcárt. Amint beértek a városba, azon a krajcáron cseresznyét vett, de úgy, hogy Péter nem vette észre. Hej, olcsó volt akkor a cseresznye! Egy krajcárért száz szemet adtak Krisztus urunknak.
Továbbmentek a városból, Krisztus urunk előre, Péter utána. Még egy jó hajításnyira sem mentek, Krisztus urunk levetett egy szem cseresznyét a földre, de úgy, hogy Péter azt nem látta, s visszaszólt:
- Te, Péter! Nézd, de szép cseresznye van a földön!
Bezzeg nem kellett mondani: „vedd fel!” - mert Péter erősen szomjas volt, biztatás nélkül is fölvette. Amint egy kicsit továbbhaladtak, Krisztus urunk megint leejtett egy szem cseresznyét, s hátraszólt Péternek:
- Péter!
- Hallom, Uram, hallom.
- Nem látsz cseresznyét a földön?
- De bizony látok, s föl is veszem, meg is eszem.
Így egyenként mind a száz szem cseresznyét elhullatta Krisztus urunk, s Péter hűségesen fölszedte s megette. Akkor aztán megállott Krisztus urunk, s mondta Péternek:
- Látod, Péter, látod! Azért az egy krajcárért nem hajoltál le, most meg százszor egymás után lehajlottál azért a száz szem cseresznyéért, amit a krajcáron vettem. Tanuld meg ebből, hogy a rest többet fárad!
Benedek Elek

UI:

Az élet eredete
http://teremtestudomany.hu/eah-3-elet-eredete/?fbclid=IwAR1gJsD5RpdHBAXRb-EFwTJRpOOBrK-1Z6kSBd7ZsJbm0wOPVW3QnHbvWZs
Ne haladj előttem, mert nem tudlak követni! - Ne gyere utánam, mert nem tudlak vezetni! - Jöjj ide mellém, és legyünk csak barátok! - (Albert Camus)

Karsay   2019.05.26. 09:54  Hozzászólás

Clara M. Codd
Teozófia nagyon kicsi gyerekeknek.
http://teozofia.hu/feltoltes/Teozofia_kicsi_gyerekeknek.htm?fbclid=IwAR0xOH4

Karsay   2019.05.22. 07:46  Hozzászólás

Zita médium 2019.05.19. összefoglaló mediális közlése a Föld jelenlegi helyzetéről.
Miért vagyunk a földön, mi a feladatunk, és mi a várható jövő!

Mottó:
Ne feledd: Te az utolsók körébe tartozol a meghívottaknak, akiket az út szélén szedtek össze!

Most egy csodálatos és különleges mediális közlést osztok meg Veletek. Ezért is adtam egy mondatot az egész közléshez. Nagyon fontos dolog, hogy a barátaimmal mi ingyen dolgozunk mások segítésén (és persze saját magunkon a hibáink kijavításán), ellentétben sok magát spirituálisnak mondott "tanítón", akik pénzt kérnek a tanításokért, és azon gazdagodnak meg.
Sajnos ezeknek a szellemi tanításoknak nagy része pont ezért megtévesztés, félrevezetés.
Amit ingyen kaptunk ingyen is kell továbbadnunk, kicsit furcsa lett volna, ha Jézus elmondja a Hegyibeszéd csodálatos tanítását, majd a végén azt mondja, hogy Keresztelő Jánosnál lehet fizetni!

Sajnos emberi gyarlóság, ha valamit ingyen kapnak az emberek, akkor annak nem fordítanak jelentőséget, mert ha "ingyen van, akkor biztosan annyit és",sajnos nagyon sokszor halottam ezt a mondatot. Én úgy vagyok vele, hogy az evangéliumi spiritizmus tanításai eljutnak mindenkihez akinek szüksége van rá, és ha süket fülekre talál, az mindenkinek a saját baja és karmikus felelősége!
Most elmondok egy pár fontos részletet a közlésből, és kérek mindenit aki érintet, nagyon figyeljen oda a SAJÁT ÉRDEKBEN!

- Miért vagyunk a Földön? Itt létünk értelme....
- A természet törvény és az igazság törvénye
- Erkölcsök, tudomány, vallások
- Föld a bukottak bolygólya, eltávolodás, és hogy tudnunk visszamenni ?
- Szenvedésünk okai
- Tisztulás, eljutás a Belső békéhez, MAG - hoz
- Hogy kerületünk "kívülre " mindnet "elvesztve" ?
- Bujás (nem lesz világvége) fogalma és figyelmezetés!
- mostani háborúk, és magyarázatok.
- Európai kereszténység értelmezése és sorsa!
- Utolsó idők értelmezése, és megoldások!
- Mit tegyünk most?
- Szenvedés és csalódás értelme, és mi tegyünk most?
- AZONNAL CSEKLEKEDNI KELL, MERT KÉSŐ MINDEN PILLANAT!
Letöltési lehetőségek:
https://data.hu/get/11832743/Zita_19.majus19..MP3
https://1drv.ms/u/s!AsgSMxsrdSeGheppKNCh2zVJ7OUFmw
Zita médium közlése – A külső sötétség és a kívülállók – 2019 május 19

ÉS AZÉRT KIS SEGÍTSÉG:
Zita médium beszámolója a csodálatos világokról, amik léteznek a másik síkon
https://data.hu/get/11620881/Zita_medium_beszamoloja__a_csodalatos_vilagokrol..zip

Zita médium mediális közlése Jézusról, és a jövőről.
https://data.hu/get/11620876/Zita_Jezus_osszefoglalo_a_jovore_18.dec.30..MP3

https://1drv.ms/u/s!AsgSMxsrdSeGhepohzVLjqZKl5D6Dw
Zita médium közlése – Az erkölcsi értékrend romlásáról 2019 május 12

Karsay   2019.05.21. 06:43  Hozzászólás

Egy érdekes videó... a harmadik részben arról beszél, hogy rádiótelefonon beszélt a húgával a halála után.
A telefonos rész érdekes, eddig így még nem hallottam ilyenről, de megmondom őszintén még akár hihetős is lehet, főleg, hogy az édesanyja is beszélt telefonon a halott lányával, gyakorlatilag változik a világ, fejlődés alatt vagyunk és minden lehetséges!

Lehet, hogy pont azért is történt, hogy kézzel foghatóan legyen bizonyított a másik világ létezése, Szellemi közlések szerint még a tv-ben is látjuk majd egy időben a technikai fejlődés során a meghalt szeretettünket, így a telefon is belefér..

Időközben a videó meghallgatása után ma (2019.05.17) egy médiumi könyv olvasása közben kaptam segítséget odaátról.
Amikor édesapám meghalt rá pár hónapra találkoztam egy beszélő médiummal 1997-ben, aki apám hangján szólalt meg, beszélő médium volt, és egyértelműen az édesapámmal beszéltem, mert olyan kérdéseket tettem fel és kaptam rá választ,amit csak mi ketten tudhattunk.
És elmondták segítésként „odaátról”, hogy ez történt a videón szereplő telefonhívás esetében is, hogy nem a testvére telefonált közvetlenül a másik világból, hanem egy beszélő médiumon keresztül hívta fel őket és beszélgetett velük. Még az is elképzelhető, hogy a transzmédium még azt se tudta, hogy rajta keresztül történt a rokonokkal kapcsolatfelvétel telefonon keresztül!
Sok esetben ezt hívják pozitív megszállásnak…..

Juniker- Húgom haláláról Üzenetek a túlvilágról

1. rész
https://www.youtube.com/watch?v=Emxozn1CsWQ

2. rész
https://www.youtube.com/watch?v=tEl757wI8sQ&t=24s

3. rész
https://www.youtube.com/watch?v=M_D1qP2ULCQ

Karsay   2019.05.19. 05:43  Hozzászólás

Költemények a szellemvilágból

Üzenet a pokolból

Nem költemény ez, mely most folyik a tollból,
Egy elhunyt barátom üzent a pokolból:

„Halálos ágyamon megígértem,
Üzenetet küldök, hogyha majd leértem.

És most ne csodálkozz, ha szemedbe vágom;
Hogy szívem mélyéből gyűlöllek, barátom!
És gyűlölöm minden kedves cimborámat,
Akiket szerettem a földi világban.

Gyűlölöm anyámat, mert nem láttam rajta,
Hogy az Istent kérné imádsággal ajka.
Hogyha tudott ezer csecsbecsét hozni,
Miért nem szoktatott engem imádkozni?
Miért mondta nekem, hogy „angyalom, szentem”,
Hogyha nem tanított hinni az istenben?

Most minden örvénylik, támad bennem nagyon...
Gyűlölöm apámat! Ütött volna agyon!
Vagy fojtott volna meg s hagyott volna holtan,
Mikor a legelső misét mulasztottam.
Vagy mikor előtte hencegő kínomban
A legelső káromlást kimondtam!
Vagy halt volna meg ő, mielőtt még így szólt:
„Nagy vagy már, kell, hogy a véred kitombold!”
És láttam naponta, Óh de sokszor láttam,
Hogy ő sem volt soha semmivel jobb nálam!

És most szemem előtt lebeg a te képed...
Tudd meg, hogy leginkább gyűlöllek én téged.
Te tudtad életem, te tudtad a harcom,
Bár sokszor nevettem a titkolt kudarcon
Mikor bírkóztál, hogy tudjak én is hinni.
Tudtam, hogy mit akarsz... az Istenhez vinni!
De nem voltál olyan jó, sugárzó szellem,
Mint szívemben a bűnre hívó kellem.
Még komolyra vetted az utolsó szómat...
Bár szemed sírt, de hagytad, hogy ne gyónjak.

Kíváncsi vagy most, hogy mi van a pokolban?
Hát tudd meg a valót, nem úgy mint gondoltam.
Millók körében kín egyedül lenni,
Várni, várni s tudni, hogy nem lesz már semmi!
Szidni, szidni Istent... Majd megbánva sírni...

Mindent eljátszottam! Örökké kell égni!
Zokogni ördögök gúnyos röhejében,
Hogy nem lesz már ennek soha-soha vége!

Szörnyű, hogy nem lehet itt sehol pihenni,
Csak az egyik kíntól a másikba esni.
Itt nem maradhat már soha seni veszteg...
Tulajdon fogaddal marcangoni tested!
Érzed a kínod mindig egyre jobban...
Borzalmak-borzalma amíg ki nem robban...
Majd üvöltve üvölt milliónyi gége:
Nem lesz ennek soha-soha vége!

Lenne a pokolnak csak egy pillanatja,
Amidőn lehullna börtöne lakatja...
Hová menne? Bizony nem kérdezné senki,
Csak futna egyszerre kifelé mindenki.

Ha levágnák akkor lábamat tőben,
Vonszolnám magam vérző két könyökkel,
És a karomat is, ha levágnák vállban,
Még akkor is, csúf csonkává váltan
Nem szólnék, nem néznék mellettem menőre,
Fogammal vonszolnám magamat előre.

Ha így kellene száz évig mászni,
És az egész földet csúszva körüljárni...
Ezer csillag útját végig-végig róni...
Majd minden fűszálnak bűneim meggyónni...
Csinálnám örömmel... Csinálnék én mindent,
Csak egyszer, csak egyszer szabadulnék innen!
Ha minden porszemre vérem cseppje folyna,
De egyszer csak mégis, mégis vége volna...
Százezer vezeklés és hála...
Mindent elvállalnék, de késő... Hiába!!!”

Ismeretlen szerzőtől médiumilag közvetítve 1990.

Karsay   2019.05.18. 00:39  Hozzászólás

Születésem századik évfordulójára

Petőfi Sándor szellemének közlése 1923. március 4.-én

Elmúltam, mint a sápadt őszi fény,
Elmúltam, mint a fiüstbement remény.
Elmúltam, mint egy rombadőlt világ,
Mely új népeknek új költőket ád.

Új oltáron most nyílnak új tüzek,
Új láng hevít most millió szivet,
Elpusztul minden régi omladék
S újult reménnyel újraél a nép.

A nép, amely sok hosszú századon
Viselte régi, rozsdás láncait,
Letépi majd és mint szilaj folyam,
Mely partot zúz és gátakat szakit,

Végigrohan a régi sírokon
S amerre jár a zúgó, büszke ár,
Termékeny lesz a völgy és a halom
S felépül majd a régi szent határ.

Ki bánja akkor, hogy hol fekszem én;
Egy nemzet é1 és alkot új csodát ...
Az emlékem csak néhány költemény
S a hit, amelyből lett az új világ.

Forrás: „Égi Világosság” szellemtani folyóirat

Karsay   2019.05.17. 06:04  Hozzászólás

A 20 legszebb idézet Szabó Magdától

"Attól, hogy az ember nem beszél valamiről, még gondol rá. Sőt. Többet gondol rá."

"A világ olyan gyönyörű, hogy egyre nagyobb felelősség embernek lenni."
"Az emlékeket, sajnos, nem lehet átadni senkinek örökségül."
"Azért sírok, mert megnyertem mindent, téged, a boldogságot és az életet, és azért sírok, mert elvesztettem önmagamat, mert nem vagyok többé ép és egész tenélküled, mert ettől a pillanattól fogva sosem én fogok igazán fájni magamnak, mindig csak te, s ha vérezni fogok, a te sebeidet vérzem. Sírok, mert velem megtörtént a csoda, amire gyerekkorom óta vágytam, amitől gyerekkorom óta rettegtem, itt a mitológiai szerelem, és mi lesz velem, vagy mi lesz veled, ha elveszítjük, ha kettőnk közül egyszer meghal valaki."

"Az élet túl rövid, hogy sokáig haragudjunk benne."
"Mióta bizonyosan tudom, hogy gyerek vagyok (.), mindenki úgy beszél velem, mint egy felnőttel!"
"Voltaképpen elég, ha egyetlenegy valaki tudja az emberről az igazságot.
Elég ahhoz, hogy az ember élni tudjon."
"A gyerekeknek általában van jellemük, csak a felnőttek kinevelik belőlük. A túl okos felnőttek."
"Aki engem egyszer megkap, az megkap egészen, de azt el is veszem magamnak egészen én is, én nem vagyok se folytatás, se jóvátétel, nem tűrök se vetélytársat, sem emléket, sem álmot, egy árnyékot se tűrök el, jól vigyázzon, aki engem szeret, és akit én szeretek."

"Az ember nem mondja - viseli a gyászt. Attól, hogy hallgat, tán még feketébb lesz odabelül. Pedig jó lehet könnyülni. Vannak, akik a szavaktól könnyülnek."
"A szeretet, amivel szeretnek bennünket, mindig valamifajta kegyelem."
"Ne gyászolj! (.) Felejts el engem addig a határig, amíg már nem zavar a rám való emlékezés. Egészen ne! Az fájna! De legyek én körötted valami szelíd és nem bántó emlék, olyan, akire jólesik gondolni, de már nem könnyeztet meg.
Ne úgy jussak az eszedbe, hogy belerándulj a fájdalomba, hanem úgy, hogy elmosolyodj."
"Az ember annyi, amennyit másokért tesz, mindenkiért."
"Minden ember külön világ, egy sem ismétli meg önmagát."
"Az élet voltaképpen mindig óvodai szinten lép, mi komplikálunk belőle görög sorstragédiát."
"Nem tudom, meddig élek, de ameddig még élek, meg kell tanulnom, milyen az, amikor az ölel magához, akinél ott felejtettem a lelkemet."
"Ott kezdődik a nagyemberség, hogy az ember észreveszi, hogy mások is élnek a földön őkívüle, és amit tesz, úgy teszi, hogy nemcsak magára gondol, hanem másokra is."
"A csüggedés és a kétségbeesés a hit csődje."
"A szeretet röpít. Ha valakit szeretek, annak szárnyakat kell adnom."
"Az nagy szó, ha egy gyereket nevel valaki. A gyerek elkezdi figyelni azt a felnőttet, apróra szétszedni a jellemét, próbára tesz, mennyire lehet neki hinni, bízhatik-e benne, igaz ember-e vajon? S ha olyan, amilyennek remélte, egyszeriben úgy érzi, megtalált valakit, akit már régen keresett."
(forrás: citatum.hu)
A 20 legszebb idézet Szabó Magdától
Mázli2018. okt. 05.Hozzászólások (0) Nyomtatás16885 "Attól, hogy az ember nem beszél valamiről, még gondol rá. Sőt. Többet gondol rá."

"A világ olyan gyönyörű, hogy egyre nagyobb felelősség embernek lenni."

"Az emlékeket, sajnos, nem lehet átadni senkinek örökségül."

"Azért sírok, mert megnyertem mindent, téged, a boldogságot és az életet, és azért sírok, mert elvesztettem önmagamat, mert nem vagyok többé ép és egész tenélküled, mert ettől a pillanattól fogva sosem én fogok igazán fájni magamnak, mindig csak te, s ha vérezni fogok, a te sebeidet vérzem. Sírok, mert velem megtörtént a csoda, amire gyerekkorom óta vágytam, amitől gyerekkorom óta rettegtem, itt a mitológiai szerelem, és mi lesz velem, vagy mi lesz veled, ha elveszítjük, ha kettőnk közül egyszer meghal valaki."

"Az élet túl rövid, hogy sokáig haragudjunk benne."

"Mióta bizonyosan tudom, hogy gyerek vagyok (.), mindenki úgy beszél velem, mint egy felnőttel!"

"Voltaképpen elég, ha egyetlenegy valaki tudja az emberről az igazságot.
Elég ahhoz, hogy az ember élni tudjon."

"A gyerekeknek általában van jellemük, csak a felnőttek kinevelik belőlük. A túl okos felnőttek."

"Aki engem egyszer megkap, az megkap egészen, de azt el is veszem magamnak egészen én is, én nem vagyok se folytatás, se jóvátétel, nem tűrök se vetélytársat, sem emléket, sem álmot, egy árnyékot se tűrök el, jól vigyázzon, aki engem szeret, és akit én szeretek."

"Az ember nem mondja - viseli a gyászt. Attól, hogy hallgat, tán még feketébb lesz odabelül. Pedig jó lehet könnyülni. Vannak, akik a szavaktól könnyülnek."

"A szeretet, amivel szeretnek bennünket, mindig valamifajta kegyelem."

"Ne gyászolj! (.) Felejts el engem addig a határig, amíg már nem zavar a rám való emlékezés. Egészen ne! Az fájna! De legyek én körötted valami szelíd és nem bántó emlék, olyan, akire jólesik gondolni, de már nem könnyeztet meg.
Ne úgy jussak az eszedbe, hogy belerándulj a fájdalomba, hanem úgy, hogy elmosolyodj."

"Az ember annyi, amennyit másokért tesz, mindenkiért."

"Minden ember külön világ, egy sem ismétli meg önmagát."

"Az élet voltaképpen mindig óvodai szinten lép, mi komplikálunk belőle görög sorstragédiát."

"Nem tudom, meddig élek, de ameddig még élek, meg kell tanulnom, milyen az, amikor az ölel magához, akinél ott felejtettem a lelkemet."

"Ott kezdődik a nagyemberség, hogy az ember észreveszi, hogy mások is élnek a földön őkívüle, és amit tesz, úgy teszi, hogy nemcsak magára gondol, hanem másokra is."

"A csüggedés és a kétségbeesés a hit csődje."

"A szeretet röpít. Ha valakit szeretek, annak szárnyakat kell adnom."

"Az nagy szó, ha egy gyereket nevel valaki. A gyerek elkezdi figyelni azt a felnőttet, apróra szétszedni a jellemét, próbára tesz, mennyire lehet neki hinni, bízhatik-e benne, igaz ember-e vajon? S ha olyan, amilyennek remélte, egyszeriben úgy érzi, megtalált valakit, akit már régen keresett."

(forrás: citatum.hu)

UI:

Maxwell Igan - Az Ébredés The Awakening (teljes film, magyar felirattal)
https://www.youtube.com/watch?v=KYx3Lheen-Y&list=PLzD6YYC38M6oZ-boo6bX_N7vEg

Karsay   2019.05.14. 08:14  Hozzászólás

Választás
**
Michael egy olyan típusú srác volt, aki tényleg meg tudott őrjíteni. Mindig jókedvű volt és mindig tudott valami pozitívat mondani.. Ha valaki megkérdezte, hogy, hogy van, azt válaszolta: "Ha jobban lennék, kettő lenne belőlem." Született optimista volt. Ha valamelyik beosztottjának rossz napja volt, Michael azt mondta neki, hogy a helyzet pozitív oldalát kell néznie.
Annyira kíváncsivá tett a természete, hogy egy nap odamentem hozzá és azt mondtam: Ezt egyszerűen nem értem. Nem gondolkozhatsz mindig pozitívan. Hogy csinálod ezt?" Michael azt válaszolta: "Ha reggel felkelek, azt mondom magamnak: Két lehetőséged van. Választhatsz, hogy jó- vagy rosszkedvű akarsz-e lenni. Minden alkalommal, ha történik valami, magam választhatok, hogy elszenvedője legyek a helyzetnek, vagy tanuljak belőle.
Minden alkalommal, ha odajön valaki hozzám, hogy panaszkodjon, elfogadhatom a panaszkodását vagy felhívhatom a figyelmét az élet szépségeire. Én a pozitív oldalt választottam."
"Jó, rendben, de ez nem olyan egyszerű." szóltam közbe. "De, egyszerű." - mondta Michael, "az élet csupa választási lehetőségből áll. Te döntöd el, hogyan reagálsz a különböző helyzetekben. Választhatsz, hogy az emberek hogyan befolyásolják a hangulatod.
A mottóm: "te döntöd el, hogy hogyan éled az életed."
Elgondolkoztam Michael szavain. Rövid idővel később elhagytam a Tower Industry-t, hogy önálló legyek. Szem elől tévesztettük egymást, de gyakran gondoltam rá, ha úgy döntöttem, hogy élek. Néhány évvel később megtudtam, hogy Michael súlyos balesetet szenvedett. Leesett egy kb. 18 méter magas toronyról. 18 órás műtét és sok hetes intenzív ápolás után Michaelt elbocsátották a kórházból fémtámaszokkal a hátában.
Mikor meglátogattam, megkérdeztem, hogy érzi magát. Azt válaszolta: "Ha jobban lennék, kettő lenne belőlem. Szeretnéd látni a sebemet?" Lemondtam róla, de megkérdeztem, hogy mi játszódott le benne a baleset pillanatában. "Nos, az első, ami átsuhant az agyamon az volt, hogy a lányom - aki pár hét múlva jön világra - jól van-e? Mikor pedig a földön feküdtem, emlékeztem, hogy két lehetőségem van: választhattam, hogy élek vagy meghalok."
"Féltél? Elvesztetted az emlékezeted?" akartam tudni. Michael folytatta: "Az ápolók valóban jó munkát végeztek. Végig azt mondogatták, hogy jól vagyok. De mikor begurítottak a sürgősségire, láttam az orvosok és nővérek arckifejezését, ami azt jelentette: Halott, halott ember. És tudtam, hogy át kell vennem az irányítást."
"Mit csináltál?" - kérdeztem tőle. "Nos, mikor egy felvételis nővérke hangosan megkérdezte, hogy allergiás vagyok-e valamire, igennel válaszoltam. Az orvosok és nővérek csöndben várták a válaszom. Mély levegőt véve visszaordítottam: A gravitációra!' Mialatt az egész csapat nevetett, elmagyaráztam nekik: az életet választottam. Tehát úgy operáltak meg, mintha élő lennék és nem halott." Michael a tehetséges orvosoknak köszönhetően maradt életben, de csodálni való hozzáállásával is.
Tőle tanultam meg, hogy mindennap lehetőségünk van választani, teljes életet élni. Hozzáállás kérdése minden. Ezért ne aggódj amiatt, mi lesz holnap. Mindennap van elég, ami miatt aggódhatsz. És a ma az a holnap, ami miatt tegnap aggódtál.

UI:
Na, most akkor van reinkarnáció? és a Biblia milyen időről beszél? Lassan elhiszitek hogy miről beeszlek… és a szellemtan.

Az előző emberiségtől származhat a 290 millió éves emberi lábnyom

http://blikkruzs.blikk.hu/kikapcsolodas/szines-hirek/elozo-emberiseg-labnyom/031kwpw?fbclid=IwAR3QGMCz7ZeNXZN6E633qpSeav-BYHJROkBbPuxoibMNxLgUXDZKWeexVwM

Karsay   2019.05.13. 07:15  Hozzászólás

Látomás

Médiumi írással Ábrányiné Várnay Róza

Látok szennyes, enyves mocsártengert,
Melyben hemperegnek díszöltönyös, kitüntetett,
Gőgös, büszke, nagyhatalmú, kegyetlen emberek.
Lábuk az iszapot táncolva tapossa;
És nem is érzik, hogy talpuk hozzá van ragadva...
Nem érzik, mert bűnös mámortól részegek.

Látok tőlük elforduló kicsi hadat,
Égre emelt, elgyötört, sápadt arcokat,
Kulcsolt kezeket, imát rebegő ajkakat,
És szemük folyó könnypatak.
Szabadulni vágyón a mocsárból minden áron,
De a múlt még tartja őket rabláncon.

Látok maroknyi, elszánt hadat,
Átszellemült, boldog arcokat
Rálépni egy hosszú, keskeny útra,
Melynek végén nagy keresztfa,
Vakítóan, dícső fényben
Világít a sötétségben.

Oldalt a lelkes kis csapat.
Az arcok boldog pirban kigyultak,
Szemeik túlvilági örömtől ragyognak,
Mert ők az Úr által kiválaszottak.

1940. nov. 30.

A „Régi ösvény” 1950. Márciusi számából

Karsay   2019.05.12. 06:14  Hozzászólás

Költemének a szellemvilágból
De profundis – A mélységből

Halottas párnámra boldogan tettem le ezt az
Elfáradt, megkínzott fejet
És vártam a Semmit!
A nagy Éjszakát, az örök feledést,
Az Enyészetet!
De az üvegszemű csontember
Kaján vigyorral a koporsómra ült.
Koporsóm elé befogva hat varjú
Károgva repült velem
A világűrön át!
Azóta itt vagyok.
Tudjátok mi van itt?
Köd, sűrű, szürke köd.
S én árnyék lettem árnyékok között.
Éjfélkor kísértő kósza lélek lettem,
Akiket szeretettem, én is felkerestem!
S akiket öleltem
Gyönyörosztó hévvel,
Menekülnek Tőlem!
Menekülnek tőlem hideglelős félsszel,
Pedig én élek!
Járom az árnyak bús kálváriáját,
Viselem Krisztusnak töviskoronáját.
Hát nincs menekvés?
Nincsen irgalom?
Engedjetek hát
Valóban meghalnom!

A „Mélységből”. Ady Endre, modern költőnk szellemének médiumi megnyilatkozása 1941-ből.

Karsay   2019.05.11. 06:21  Hozzászólás

A sejtelem

Ismeretlen költő Sándor írómédium útján

Ez életen át miért járok,
Miért élek, miért várok, kire várok?
Állok, megyek, völgyek, hegyek,
A kék egek, a mosolygók,
Sötét egek, a borongók.
A szivárvány:
Mind akárhány
Színes változat.
Ez az élet, ez a változat???
Szin, pompa, fény, lomha sötét köd,
Mely szívemre ül,
Mitől az megmerevül,
S feled sugarat, virágot,
Az egész kék s zöld világot.
A kék eget, a mosolygót,
Fehér felhőt, a gomolygót.
Hímes rétet, vadvirágot,
Tűzpillangót, délibábot,
A verőfényt, az illatot...
Ki alkotott ki engem?
Ki sír, ki örvendez bennem?
Ki súlyt, ki bánt, ha félrelépek?
El – el! Ti kínzó képek,
Ti káb álmok síró éjjelen!
Ha meglep a véges s végtelen
Fölötti harc; a kínos, benső,
A fájó, az érezve sejtő
Sejtelem, mely csupa rejtelem
Nekem,
Ki mindent látok és vak vagyok;
Álmok kínoznak, nagyok,
Hatalmas, égig érők,
Soha sehol sem kitérők;
Fényesek, sötétek, majd megrázók,
Felemelők, majd megalázók.

Ki az, aki ez álmokat festi?
Szellemi kéz-e, vagy húsi, testi?
Ki az ki benne királlyá tészen,
Kezemben jogar s királyi pálca...
S aztán... aztán csak megalázva
Földre sújtottan hanyatlok porba,
Keserű üröm töltve a borba.

Szerteoszlik a szép álom,
Felébredek szennyes földi ágyon;
Meghalni vágyom...
Fekete nagy ormótlan koporsó,
Gyászos pecsét az élet végén:
Mehetek békén...
Körülöttem síró emberek,
Elfelejtett régi nevek
Viselői...
Szemükben néma fájdalom:
Az én életem, az én dalom.

Hogy az életem fölött
Lantom eltörött:
Mondják, de látom nem érzik.
A nagy pecsétet nézik, nézik.
Hallgatnak mint én s a halál,
S én örülök, hogy reájuk talál
E nagy pecsét, e nagy koporsó.
De jó, ha eltörik a korsó,
Ha sokat járt a kútra,
A tiltott útra, az életútra,
Melyen mindenkinek járnia kell.
Az enyém a gyűlölt koporsó,
Benne az eltörött korsó.
Szegény korsó, szegény koporsó,
Melyik feketébb vajon?

Ebben van hát a sok szép álom,
Ez az utolsó pont az elhalt vágyon,
Ez ott van már a nászágyon,
Melyen születtem.
Akkor nem féltem tőle.
Ott-ott a ringó bölcsőbe’
Ringott az induló élet,
S már benne volt az enyészet.
Most kinevetem az egészet,
Az életet, a szegényet,
A halált , mely olyan mint enyészet,
Hiszen élek! Igen, élek, ujjongva, sírva,
Itt még sokkal több kinccsel bírva!
Élek és kérek kegyelmet sírón,
Erőt venni az igaz Bírón.
De nem lehet.
Itt nincsen, ki rajtam nevet,
De vannak, kik szánnak,
De... de nem gyaláznak.

Én nem szólok s ők megértenek,
Elneveznek a megtértnek.
Nem kérdik neven, nemzetem,
Azt mondják, Tőle nemzettem,
Ki eddig csak sejtelem volt bennem,
Ő alkotott, Ő adott ennem,
Kit megtagadtam:
Ő lakott bennem.
Ki Ő, ki?! Ki engem hívott,
Most megtanított!
Nem az életben: a halálban,
Az elveszett, de megtaláltam,
A másvilágban!

Megjelent az „Égi Világosság” 1927. szeptemberi számában

Karsay   2019.05.10. 05:43  Hozzászólás

Most lenne 55 éves!

Albert Györgyi halálára.
2013. március 13., 5:42

Van egy régi mondás, hogy:”honnan tudod, hogy dolgod van a földön? Onnan, hogy még élsz!”

Születésünk időpontja adott, nagyon fontos, hogy mikor és melyik pillanatban születünk meg, mert a bolygók hatásival komoly segítséget kapunk elkövetkezendő életünkhöz.
Halálunk időpontja viszont rejtély, mert folyamatosan változik, függetlenül a sok szép meséktől, hogy azt csak Isten tudja egyedül …

A szellemtudomány szerint legalább 4, az asztrológus barátom szerint legalább 20 halál tranzit van életünkben, ami lehetővé teszi, hogy elhagyjuk a fizikai világot.

Példával érzékeltetve:

Normál körülmények között mondjuk meg kellene halnom 50 évesen.
Variációk halálom idejére:

1. Ágyban párnák közt meghalok 50 évesen.

2. Elvégzem karmikus munkám, sőt elvégzem az életfeladatomat is (dharma), de még vállalok több terhet (munkát) mert erősnek érzem magam, és ezekkel a plusz munkákkal kitolódik halálom időpontja mondjuk 80 éves koromra.

3. Kisiklik az életem, és olyan szinten rosszul végzem a földi munkámat (alkoholista leszek, bűnöző, nem foglalkozok a spirituális fejlődésemmel, elveszek az anyag szépségében – pénz, gazdagság, hírnév stb..) és ezért Isteni Kegyelemből levesznek az ÉLET SZINPADÁRÓL! Hogy ne mélyedjek spirituálisan mélyebbre. Nagy kegyelem az számomra!

Ezt azért meséltem el, mert Albert Györgyi életét nem ismertem pontosan, ismertem mint műsorvezetőt, riportert, és nemrég mp3 kivitelben a kezembe került a könyve, így meg tudtam hallgatni, itt hallottam a depressziójáról, alkoholizmusáról.

Azt láttam, hogy nagyon tehetséges, sőt nagyon bántott, amikor az Oscar díj átadását közvetítette, és a színészek neveit tökéletes angol kiejtéssel ejtette gúnyolódást kapott kollegáitól, mert azok csak fonetikusan tudták kiejteni, és ezért ellenségeskedéssel fordultak felé.

Kigúnyolták.

Nagyon tehetséges volt, és ez lett sok esetben a veszte, mert féltek tőle, irigyelték, és ezért sok támadást kapott, és kritikát. Mellőzték sok esetben.

Könyvéből megtudtam, hogy az alkoholba menekült, és ez nagyon sok kellemetlenséget okozott neki.
Majd abbahagyta, megpróbálta rendbe tenni az életét, de a magánéleti válság nem tett jó neki, és visszakacsingatott az alkoholra, hogy könnyebbé tegye, elviselhetőbbé az életét.
Ehhez ügyesen hozzájárult a média, és csak prédára várt.
Csapdákat állított neki, hogy egy – egy hír erejéig eladhasson egy lapszámot, vagy megnézzék a hír – szórakoztató műsort, a nézettség és törvényszerű reklámok és annak bevételei miatt.
És itt az EMBER nem számít, ez látható volt a „való világokban”, ahol életeket, kapcsolatokat tettek tönkre.
Ha meglátták valahol egy pohárral a kezében ahol protokollból a kezében volt, már kikiáltották újra alkoholistának, és csámcsogtak rajta az újság címlapján.
A legújabb a kereskedelmi tévék esti főzési műsora, ahova ügyesen becsalogatták, majd szándékos itatással nézettségi szintet produkáltak, kihasználva gyengeségét, és ezzel újabb nézettségi és bevételi előnyöket produkáltak.

Majd utána a megalázott EMBERT visszahívták riportokra, ahol erről beszélgettek vele, ahelyett, hogy valaki kinyújtotta volna a kezét és segített volna neki, még jobban a sárba taposták. És ment tovább a cirkusz, és ez már megalázó volt.

És itt jön az Isteni Kegyelem, amelyik nem hagyja spirituálisan mélyebbre süllyedni azt, aki már elért egy spirituális fokozatot, és inkább „levette az élet színpadjáról”, lehetőséget adva neki egy másik élethelyzetben folytatni a megkezdett, és félbehagyott munkáját.

Az itt maradtaknak rossz sokszor, ha valaki fiatalon meghal, pedig nagy kegyelem ez sok esetben.
Kegyelem, mert nem hagyja veszni a megszerzett spirituális fokozatot, és kegyelem annak, aki már fiatalon esetleg elérte azt, amit sokan 90 év földi szenvedése után se tudnak elérni!
Ha jól belegondolunk, sokszor egy 90 éves ember azért nem hal meg, mert sorra hozza elé a sors a lehetőségeket a fejlődésre, de nem képes vele élni, míg aki fiatalon meghal, az akár 3 életet is élhet 90 év alatt, és nagyon sokat fejlődhet, tanulhat, tapasztalhat.
Igaz, legalább háromszor elsiratják! J

Írta: Karsay István

Ne feledd: Te az utolsók körébe tartozol a meghívottaknak, akiket az út szélén szedtek össze!”

UI:

A fecabook oldalamon erre a cikkre volt egy negatív hozzászólás, valaki önzőnek tartotta, mert úgy ismerte meg vagy hallotta.

Ezt a kiegészítést írtam a cikkemhez:

Meséltem előadáson, hogy mint polgárőr rendőrségi kérésre kimentünk a nyugati aluljáróba, és civilben eljátszottuk, hogy prostira van szükségünk, és ha megtörtént a felkínálkozás jeleztünk egy hívással a rendőröknek, ők kijöttek a közelből. Igazoltatás, bekísértek minket, ott különválasztottak, mi elkészítettük a jegyzőkönyvet és hazamentünk, a prosti meg a fogdába.

Miért is mondom ezt el?

Mert ha akkor lát egy tanítványom (ügyfelem), hogy akkor megvan róla győződve, hogy a Karsay István spirituális tanító "kurvázik" a nyugati - aluljáróban, saját szemével látta, még a rendőrök is elvitték őket!  

Erre mondom mindig azt, hogy nem szabad egy találkozásból ítélkezni, véleményt mondani, ráadásul nem ismerjük a valóságot, a mögöttes tartalmat. Így sokszor azt mondom, hogy azt se higgyük el amit látunk!

Most arról nem is beszélve, hogy senki se hibátlan.

Egy faluban mennek a tanítványok a Mesterhez. Mondák Mester jött egy ember a faluba, és nagyon csúnya dolgokat mond magáról! Megverjük, elkergessük?
Nem kell, hagyjátok békén - Mondta mester - ha tudná azt,amit én tudok magamról!

Karsay   2019.05.08. 06:12  Hozzászólás

Kilenc napos Karmaoldó Program

Ez a gyakorlatsor az egyik legerősebb és legintenzívebb karmaoldó módszer. Évente kétszer érdemes elvégezni. Ajánlatos újhold napján elkezdeni. Erre a kilenc napra ki kell iktatni – amennyire csak lehet – minden hírközlő eszközt (például tv, rádió, újságok, telefon, számítógép) Ezt hívják médiaböjtnek.

Mind a kilenc napon el kell végezni mind a kilenc gyakorlatot!

A gyakorlatok elvégzésével komoly hatással leszünk a múlt életből hozott karmacsirákra, oldjuk azokat vagy megszüntetjük.

1. Ne elégedetlenkedj! Nem méltatlankodj, ha valami nem úgy történik, ahogyan vártad. Fogadj mindent örömmel a sorstól. Keresd meg minden eseménynek a fejlesztő és tanítóoldalát.
2. Ne kritizálj! Ne bírálj se embert, se tárgyat, de még magadat sem. Legyél ítéletmentes mindennel és mindenkivel szemben.
3. Figyelj magadra! Valósíts meg egy folyamatos önreflexiót! Figyeled éberen, ahogy gondolataid felmerülnek és távoznak. Légy tudatos tetteid végrehajtása közben is.
4. Kelj korábban! Mind a kilenc napon kelj fel egy órával előbb a szokásosnál. Ezt az egy órát használd ki a szellemi fejlődésre. A lehető legjobb valamilyen szellemi témájú könyv figyelmes olvasása.
5. Étkezz helyesen! A kilenc nap alatt ne fogyassz állati eredetű ételeket (hús, hal, zsír, tojás, tej, tejtermékek) Csak nyers gyümölcsöt, zöldséget és magvakat (dió, mogyoró, mandula stb..) egyél. Igyál sok tiszta vizet. Naponta csak egy főétkezés legyen (Gyümölcsfogyasztás nem számit étkezésnek)
6. Meditálj! Minden nap találj alkalmat a magányos visszavonult meditálásra. A meditációs gyakorlatot bevezetheted légzésed vagy egy gyertyaláng figyelésével. Próbáld meg teljesen kiüresíteni magad. Ürítsd ki magadból minden akarati, érzelmi és gondolati megnyilvánulást.
7. Tegyél valamit naponta, amit egyébként nem tennél! Naponta legalább egyszer tegyél olyasmit, amit nem szeretsz megcsinálni, és egyébként nem kellene elvégezned. Olyan tevékenységet válasz, ami nem fontos a mindennapi létfenntartáshoz.
8. Légy önzetlen! Mindennap hajts végre legalább egy önzetlen cselekedetet, amiről senki sem szerezhet tudomást. Tegyél valami mások vagy a világmindenség érdekében, de maradj a háttérben. Olyan tettet hajts végre, ami áldozattal vagy lemondással jár.
9. Nézd vissza a napod! Minden este lefekvés előtt nézd végig a napodat fordított sorrendben, a lefekvéstől a felkelésig. A nap visszanézése ne tartson tovább 10-15 percnél. Értékeld ki a napodat. Ha olyan ponthoz érsz, ahol szerinted máshogyan kellett volna viselkedni, akkor képzeld el az általad helyesnek tartott viselkedési módot.

(Forrás: Manifesztum 2005.május)

UI:

Nincs halál: Mindenki túléli a fizikai test halálát: a kvantumfizika bizonyítja
https://vilagfigyelo.com/nincs-halal-mindenki-tuleli-a-fizikai-test-halalat-a-kvantumfizika-bizonyitja/?fbclid=IwAR3HMNkVHR05CSXQWdsCjohTqpEhjUNCeuUWuFrdHcQdpIG2XmHxyH-niqY

Karsay   2019.05.07. 04:37  Hozzászólás

Vannak angyalok
- De angyalok igenis vannak! - mondta durcásan, és berohant a szobájába.
Szülei órákon át kérték, hogy jöjjön elő, hogy beszéljen hozzájuk, hogy bocsásson meg nekik. De a kisfiú nem felelt. Az anyukája azt hitte, hogy biztos ott duzzog az ágyán. Benyitott hozzá. A szoba üres volt. Egy papír hevert a padlón. A lakás a 2. emeleten volt. Az ablak nyitva. Talán kiugrott? Rohant ijedten a nő, lenézett a járdára, hogy ezt tette-e. De nem látta. Pedig teljesen meg volt világítva, de nem volt ott holttest.
Visszament, leült az üzenet mellé, és csöndesen olvasni kezdte:
- Szüleim! Ne sírjatok értem, ne gyászoljatok engem. Hisz nem haltam meg. Ebben a világban már nem volt többé maradásom, elhívtak. Most hogyha kinéztek az égboltra, ott a legfényesebb csillag: az az én otthonom. Ott éltem még mielőtt közétek kerültem volna. Honvágyam volt, mert itt senki nem hitt nekem. Nem a ti hibátok, hogy elmentem. Ti emberek vagytok földi felfogással. Én sosem voltam az. Sokszor megpróbáltam elmondani nektek, hogy nem vagyok az, aminek látszom, de nem hallgattatok végig. Most már elhiszitek, hogy vannak angyalok?

UI:

Soha senki nem bántott meg. Anthony de Mello (magyar felirattal)
https://www.youtube.com/watch?v=isT5RyvARb8&fbclid=IwAR0aIH-xN4HIuKKuNjFcxjI

ElőzőKövetkező

Vissza: Karsay István fóruma